Břečťan popínavý



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?)
28.8.2010 9:42

Nikoli, břečťanu jednou promrzne kořenový bal a je konečná, pokud je nemovitost Vaše, stačí ale odstranit čtverec betonu a s počáteční zálivkou bude břečťan prosperovat, jakmile prokoření hlouběji nebude zálivka nutná.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 180.2 (?), 17.5.2010 10:06

Dobrý den. Zkuste, jen chránit kořenový bal proti mrazům a vzít v úvahu i to, že i v zimě trošku dýchá jako každá stálezelená rostlina. Čili když to bude možné, dodat vodu i v zimě, nebo těsně před ní. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.116 (?), 27.8.2010 15:44

      já bych se naopak ráda dozvěděla jak se břečťanu zbavit, prokořenil hluboko, Děkuji. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.112 (?), 31.3.2011 13:23

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak zničit břečťan moc se rozrostl a zeď kvuli němu praská a prorůsta mezi cihlemi. Zkoušel jsem vytrhat na zdi ale ke kořenům jsem se moc nedostal a on roste znovu. dekuji Lukas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 243.20 (?), 27.8.2010 20:25
Jako trvalé řešení pro porůstání domovní zdi bych to nedoporučil. Budete muset břečťan trvale zalévat a v zimě chránit kořeny před mrazem a vysoušením. Pak přijde jedna nešťastná zima a bude po parádě piplané řadu dlouhých let.
Zkuste zjistit, jak je ten beton silný a pokud má rozumnou tloušťku, vyřízněte (nebo si nechte vyřezat) potřebné otvory pro pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 28.8.2010 9:42

Nikoli, břečťanu jednou promrzne kořenový bal a je konečná, pokud je nemovitost Vaše, stačí ale odstranit čtverec betonu a s počáteční zálivkou bude břečťan prosperovat, jakmile prokoření hlouběji nebude zálivka nutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.147 (?), 28.8.2010 22:21

existuje nieco na spomalenie rasti brectanu a vinica?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
brona765 - (2) - 217.4 (?), 23.10.2010 22:29

Dobry vecer. Ctu si prispevky o brectanu, prosim dostala jsem nastrihany brectan - asi 25 az 30 cm rizky a kolegyni se strasne dari ho pestovat. Prosim vas, poradte, zakoreni mi, kdyz dam stimulator a jen zasadim? Ted v tomto obdobi - tedy listopad. Je to na jizni strane. Prosim o vas nazor. Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 16.4.2011 23:07

Dobrý večer. Břečťanse dobře pěstuje v misce jako bonsaj. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.4 (?), 23.9.2010 14:41

Zdravím všechny nadšence, také jsem byla žhabvá do břečťanu, než jsem koupila chatu na kraji lesa, kde se nikdo o zahradu cca 10 let nestaral. Ten neřád je všude. Nejhorší je, že veškeré stromy jsou jím obmotané a dá dost práce poznat, co je to vlastně za strom. Ten pacholek dělá normálná větve, takže na smrku jsou 1,5 - 2 metry douhé větvě břečťanu. A asi se mu tam daří, protože kvetl a to dost bohatě.

Poraďte, jak se ho alespoň z části zbavím.

Hanka

Neřád břečťan
Neřád břečťan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reeve - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 221.109 (?), 23.9.2010 18:08
Chcete-li se ho skutečně zbavit, dole ho odřízněte (doslova) od zdroje vody. Větve sice zůstanou, možná ještě pár měsíců budou živořit z vláhy nasáté nadzemními kořínky, ale časem uhynou a po letech se rozpadnou. Proces můžete urychlit potřením listů Roundupem (raději nestříkat, ať nezasáhnete listy stromu, který chcete zachovat).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika