Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím, díky za reakci. Mám 2 knihy o popínavých rostlinách, projel jsem nespočet zdrojů na internetu i nabídky zahradnictví, ty si leckdy odporují (dobou kvetení i výškou). Zimolezy jsem párkrát viděl na zahradách, očarovaly mě svojí vůní a také schopností růst i v polostínu,  ale v přímém okolí o nikom nevím, navíc těch odrůd jsou mraky a zahradník kolikrát zná pouze botanický název, nikoliv kultivar. Proto jsem se ptal na tomto fóru přímo na zkušenost pěstitelů s konkrétními odrůdami. Konstrukci pro ovíjivé zimolezy jsem právě dokončil :-) Šířku jsem neuváděl, protože jsem dal na zdroje, které uvádí vzdálenost mezi zimolezy cca 2-3m, pro zimolez německý šířku 1m, pro japonský 3m. Protože jsem už nepočítal s tím, že by mi ještě někdo s konkrétními odrůdami poradil, rozhodl jsem se provést experiment a zakoupil nakonec Zimolez německý Serotina a Belgica a zimolez japonský Hall's Prolific a Red World a co se týče výšek a šířek je rozsázel podle toho, na čem se shodovalo nejvíce zdrojů. Mimochodem ten japonský kultivar Red World má kvést karmínovo-červeně-bíle.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika