Vlhkost vzduchu, suchy vzduch, rastliny ako zvlhcovace



Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?)
6.2.2010 21:58

Můžu Vás poprosit o obrázek nebo odkaz ny ty ploché odpařovače? Přiznám se, že vůbec nevím o čem mluvíte. Moc mě to zajímá a ještě více by to jistě zajímalo moje orchideje. Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 217.131 (?), 6.2.2010 18:08, zobrazeno: 30103x

...V byte mame suchy vzduch. Nie je to dobre pre nas, ani pre rastliny. Mate skusenosti, ako zvysit vlhkost pomocou nejakych rastlin, ktore odparuju vodu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 6.2.2010 19:51

Rostlinám musíte vlhkost dodávat, ne ji odebírat, nebo jak si to představujete. Sám/a píšete, že suchý vzduch škodí i rostlinám. Ze suchého vzduchu těžko rostlina vyrobí vlhkost.

Způsobů, jak v místosti zvlhčit vzduch je několik. Od dekorativních mlhovačů v různé velikosti, které tvoří dokonalý doplněk interiéru, přes klasické UTZ zvlhčovače vzduchu, do obou můžete kapat éterické oleje, například eukalyptus, který má pozitivní vliv na dýchání.

Z bezpřístrojových způsobů se nabízí třeba keramické závěsné odpařovače na radiátory, květinám zvýšíte vlhkost tak, že do podmisek nasypete keramzit, který udržujete stále vlhký. Ze zoufalství lze použít i mokré hadry na radiátory, ale to znamená po uschnutí zase máčet a taky to není příliš pěkné na pohled.

Jak říkám, možností je víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 6.2.2010 21:20

Nějké měření a pokusy praktické se zvlhčovaním vzduchu mám. Samozřejmě největší "vysušovatel" je v zimě nadměrné samovolné vnikání mrazivého vzduchu s již odloučenou vlhkostí, který se ohřátím ještě více "relativně" vysuší. Z pasivních zvlhčovačů se nejvíce uplatnily ty ploché závěsné s namočeným savým papírem ve vaničce schované pod okrasným plechem. Na 3 pokojový byt dokázaly odpařit za den 2 až 2,5 l vody při a 4 kusech. Keramické opařují málo, kvůli malé ploše a voda tam vydrží i několik dní, to u těch s papírem se dolévá každý den. "To se pak jinak daří pokojovým květinám."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 6.2.2010 21:48
Z rostlin lze jako zvlhčovač vzduchu použít šáchor (Cyperus alternifolius), větší rostlina odpaří až 2 litry vody za den. Lída
šáchor
šáchor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 6.2.2010 22:00

Ano, protože Šáchor je bahenní rostlina, která potřebuje extrémní přísun vody. Potom ji jistě může v takovém množství odpařovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 6.2.2010 21:58

Můžu Vás poprosit o obrázek nebo odkaz ny ty ploché odpařovače? Přiznám se, že vůbec nevím o čem mluvíte. Moc mě to zajímá a ještě více by to jistě zajímalo moje orchideje. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 6.2.2010 22:03

Ahoj Věrko já jsem je kdysi kupovala v železářství Fiala a jsou opravdu dobré, můžu doporučit.Jak začala topná sezona byly věčně prázdné.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 6.2.2010 23:50

Odpařovač vody na radiátor 2092 - tento typ jsem měl na mysli. Ten savý papír se raz za rok musí vyměnit, neboť v něm se ukládají soli a ztrácí savost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Věrka2 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 122.111 (?), 7.2.2010 12:12

no to je úplně geniální, děkuji, vůbec jsem nevěděla, že se něco takového vyrábí. Ve starém bytě jsem měla žebrové radiátory, takže i keramické zvlhčovače. V novém bytě mám ploché radiátory a na ty se keramické zvlhčovače nedají pověsit tak, aby dobře držely. Tohle je super, děkuju za tip, to se budou moje orchidejky mít

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.249 (?), 6.2.2010 22:05

Cože? Víte kolik rostliny odpaří vody? Naprostá většina toho, co nalejete do květináče skončí ve vzduchu! (kromě suchomilných rostlin)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika