Také bych rád zjistil název rostliny



Binek - (16) - 72.33 (?)
6.1.2009 16:40

Pěkná. Je to Peperomia Amigo Greensplit - čili pepřinec. Mám také takový a dokonce teď kvete. Chce spíš teplo, světlo, ale ne přímé slunce. Pokud se kytka sama nekácí, asi bych ji nechala být a na jaře bych z ní odebrala vrcholový řízek, ktrý úplně krásně zakoření.

Zítra až bude lepší světlo Vám mohu poslaf foto s květem. Zkuste také do google vyhledavače zadat celý lat. název a hned v prvním odkaze je taky foto. Lenka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Poletucha - (4) - 171.52 (?), 6.1.2009 13:55, zobrazeno: 33151x

Dobrý den,

dovolte abych se taky připojil s jednou rostlinou, kterou jsem dostal před časem, roste mi do výšky a teď nevím, co s ní dál. Jestli podepřít a vázat, nebo stříhat... Rostou mi dva kmínky, z každého vyrůstají "listy" v podobě asi 5 cm dlouhých... "šlahounů" (?), které postupně (níže na kmínku) svěšuje. Fotografii přikládám, původně byla malinká s pár "lístky" v malém květináčku, teď je cca 40cm vysoká.

Díky za jakékoliv info.

Rostlinka
Rostlinka
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Binek - (16) - 72.33 (?), 6.1.2009 16:40

Pěkná. Je to Peperomia Amigo Greensplit - čili pepřinec. Mám také takový a dokonce teď kvete. Chce spíš teplo, světlo, ale ne přímé slunce. Pokud se kytka sama nekácí, asi bych ji nechala být a na jaře bych z ní odebrala vrcholový řízek, ktrý úplně krásně zakoření.

Zítra až bude lepší světlo Vám mohu poslaf foto s květem. Zkuste také do google vyhledavače zadat celý lat. název a hned v prvním odkaze je taky foto. Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Poletucha - (4) - 171.52 (?), 7.1.2009 15:21

Dobrý den,

díky za odpověď. Pokud jsem hledal kolem názvu Pepřinec, všechno se točí kolem "standardních" druhů nízkých rostlin s kulatými listy ala "fialka". Tohle je opravdu jiný druh, který podle toho celého latinského názvu Googlem odpovídá, ale bohužel nikde nic v češtině (nebo v angličtine) o pěstování jsem zatím nenašel. Pokud máte nějaké rady, případně další obrázky své, třeba i s květy, budu za ně rád. Bohužel je opravdu asi 40cm vysoká, což sama neudrží, zatím ji mám přichycenou k poličce. Proto hledám, co s ní dál.

Tady v celé velikosti :)

Rostlinka celá
Rostlinka celá
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Binek - (16) - 72.33 (?), 8.1.2009 18:13

Vidím, že bych potřebovala rady spíš já od vás! Takovou já nemám, ta moje má sotva 20 centimetrů. V každém případě bych jí radši nechala. Třeba do jara objevíme nějaké nové informace, tak abychom pak nelitovali..   Lenka

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Lib. - (22) - 180.65 (?), 9.1.2009 17:51

Dobrý podvečer. Omlouvám se, že zasahuji do vaší diskuse, ale mně to připadá, že na těch obrázcích jsou dvě rozdílné rostliny. Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 9.1.2009 19:23

 "Světlé místo, ale ne úpal, zálivka nejlépe vlažnou měkkou vodou (nechat proschnout, prolít, okapat), v době růstu hnojit 1x měsíčně, v létě může být venku, v zimě postačí pokojová teplota." Jistě by se našla i zmínka o možnosti řezu -předpokládám, že to lze, protože na foto byly i rozvětvené rostliny.   Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.90 (?), 18.1.2009 17:50
Ta rostlina není Peperomia, ale jednoznačně Senecio himalaya.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 186.98 (?), 19.1.2009 7:30

Díky hoste! Opravdu první kytka vypadá jako ono Senecio, zvláštní podobnost, nečekané.

Ty rostliny s květenstvím všamk peperomie určo jsou.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Poletucha - (4) - 171.52 (?), 21.1.2009 15:46

Díky za reakci, taky se mi zdálo podle obrázků na Netu pod Peperomii Amigo Green, že jsou nízkého vzrůstu. Ta podoba je ale veliká :-) Vypadá to více relevantní, ale otázkou stále zůstává, jestli někdo neví, co s ní - jestli stříhat, atd. Ale pokud je to sukulent, tak bych to klidně stříhnul, mělo by to obrazit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.90 (?), 24.1.2009 21:14

jj. Já to koupila v Ikea jako Himilaya mix a pak jsem někde dohledala, že je to Senecio. Byly to takovy malý hadíci a stonek vůbec nebyl vidět. Postupně se vytáhnul do vejšky a z kytky se stalo několik košťat :o/ Spodní listy začaly osychat, tak jsem pár stonků šmikla a strčila do hlíny pro sukulenty - je to pár týdnů. A vypadají, že zakořenily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika