Poraďte co je to za pokojovou květinu



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?)
29.8.2008 21:54

To ne tu mám už léta a vypadá úplně jinak.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Gigi - (1) - 201.55 (?), 28.8.2008 17:37, zobrazeno: 12766x

Prosím, věděl by někdo co je to za květinu? Poradíte proč má na některých listech hnědé, suché místa a konce listů se kroutí? Moc děkuji.

Bývala moc krásná, měla mnohem větší listy a i kvetla (bílé květy na dlouhých stoncích). Co jsme se přestěhovali málem zašla, ale konečně začla znovu růst, až na ty poškozené listy.

květina se stonkem
květina se stonkem
celkový pohled
celkový pohled
poškozené listy
poškozené listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 204.34 (?), 29.8.2008 11:53

Je to nejspíše nějaký druh buď Philodendronu anebo Anthurium. Již jsem ho dlouho neviděl a tak si to už nepamatuju. Ošetřování asi jako ostatní druhy těchto rodů: spíše teplo, vlhčí vzduch, nepřímé slunce... Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KarlosH - (21) - 186.98 (?), 29.8.2008 12:00

Chvíli jsem hledal po netu, ale ne a ne. Podle mě j to Philodendron, ale jaký? U těchto aronovitých podobně jako u Monster se vyskytuje heterofylie, spodní listy často bávají nedělené, a stářím rostlina listy mění...

Někdo třeba bude vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.55 (?), 29.8.2008 16:20

Tak to vypada na Philodendron Wendlandii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 250.24 (?), 29.8.2008 21:13

Určitě je to Spathiphyllum neboli česky Lopatkovec, kvete Vám to bíle podobně jako Kala ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 29.8.2008 21:54

To ne tu mám už léta a vypadá úplně jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 130.106 (?), 13.2.2010 13:24

vazne to vyzera na philodendron wedlandii, ale co tie kvety na DLHYCH stonkach? ako vyzerali tie kvety? skladaly sa z takeho sulku, ktory bol vlastne pokracovanim stonky a z miesta kde prirastal na stonku vyrastal aj taky akoby premeneny list? ...predpokladam, ze ano..., a ktora cast bola biela? ten tulec, ci palica?..podla mna to bude nieco aronovite, a nakolko rastlinka na obrazku sa mi zda, ze vytvara tulcove listy, tak mozeme vylucit monstery, syngonia, lopatkovce..., ale stale nam zostava rod athurium, pokial to bude nejake athurium, comu nasvecuju tie kvety na dlhych stonkach, tak druh vam neurci nikto, ale zas ten kmienok mi trochu pripomina aj alocasiu..., viem, ze teraz si mozno niekto mysli, ze som sa zblaznil, ale nemyslim tu klasicku rebrovanu z kvetinarstiev, ale alocasii je vela druhov..., alebo mozno este rod stenospermation, ale to som si zas nie isty, ci vytvara tulcove listy. ale konec koncov, pokial by som nemal tu informaciu o kvetoch, tak by som dal ruku do ohna za philodendron wedlandii, urcite ste sa nezmylili? urcite TATO rastilna mala kvety na dlhych stonkach? antinous93@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika