Příspěvky uživatele - KarlosH

co je to za květinu?, 20.10.2008
Mno to je mi záhada.  Listovím to opravdu připomíná Hoyu, nicméně ty úponky s příchytnými terčíky snad voskovku vylučují, a když ne tyto, tak voskovka. H. carnosa obvykle nese na nodu pouze dva listy. Tato rostlina má 3.  A vůbec, znáte... celý příspěvek >
Hruška - konference, 13.10.2008
S tou konferencí mám trochu problem. V Hypernově mají včil konferenci, naprosto lahodné měkké, jemné, šťavnaté hrušky.   Většina konferencí co jsem chutnal v ČR ze zahrad ale za moc nestála. Některé byly skoro uplně bez chuti, asi by se to... celý příspěvek >
Borovice, 13.10.2008
Lze, přečtěte si toto. Je to věnováno bonsajím, ale platí to i pro velké bonsaje a strommy do jap. zahrad. Jde prostě jen o zalamování svíček...
Přezimování sazenic smrčků v květináčích, 13.10.2008
Přesně tak, smrky jsou v klidu, jen nesmí vyschnout. Můžeš je klidně zarýt, nebo je dát někam kde bude sníh, pod sněhem jsou uplně v pohodě
Neznámá rostlina, 13.10.2008
Berta. Nejspíš jo. http://toptropicals.com/
Co je to za kytičku?, 15.9.2008
Nicandra physalodes. Solanaceae... takový plevel Karel
Rododendron - žloutnutí odspodu, 15.9.2008
předposlední od Karlos...
Rododendron - žloutnutí odspodu, 12.9.2008
Bez fotky je to nanic. Já si letos koupil rhododendronů několik, jeden už byl trochu větší a protože byl ve špičkové rašelinné půdě, než jsem si ho zasadil na zahradu, shodil plno listů které zežloutly, měl jich totiž hodně. Je to normální, že částl... celý příspěvek >
neznámá trvalka, 12.9.2008
Tak myslim že jsem ji objevil a určil díky našemu milému google. Nejprve, když jsem se na to podíval, napadla mě vrbina. Jasně že ne, ale ten list mi silně připomínal brutnákovité(boraginaceae).... celý příspěvek >
Neznámá rostlina, 9.9.2008
Nějaká Calathea...
pěstování orchidejí, 3.9.2008
Na orchideje, uplně normálně funguje krystalon, vegaflor a jiné. Třeba jednou za 14 dní ve vegetačním období. V zimě raději moc nehnojit. Koncentrace uvedené výrobcem jsou celkem vhodné... Můžete hnojit i s každou zálivkou, desetinovou koncentrací... celý příspěvek >
Mučenka (Passiflora coerulea), 1.9.2008
Jen doplním, že není caerulea jako caerulea. Jsou klony které vám pokvetou relativně brzy a vydatně, jiné např. semenáče porostou velmi bujně a květů se ani nemusíte dočkat. Lepší je přeřízkovat kvalitní klony, a barevné zajímavosti. Letos jsem... celý příspěvek >
Poraďte co je to za pokojovou květinu, 29.8.2008
Chvíli jsem hledal po netu, ale ne a ne. Podle mě j to Philodendron, ale jaký? U těchto aronovitých podobně jako u Monster se vyskytuje heterofylie, spodní listy často bávají nedělené, a stářím rostlina listy mění... Někdo třeba bude vědět.
Neznama odruda jablone, 28.8.2008
Jana:  Jak nepomohla? Ta odpověď je naprosto jednoznačná a říká vše. Odrůdy ovovcných dřevin se rozmnožují vegetativně a ne ze senmínek. Můžete si ji ale pojmenovat, ale jen pro sebe...:-)
Lilie - která to je?, 27.8.2008
Tohle vypadá na asijskou lilii(hybrid). Golden splendour je trubkáč jak vyšitý a má květy do stran,  orienpety jsou taky jiné!
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika