Mučenka (Passiflora coerulea)



Rade91 - (43) - 243.189 (?)
14.8.2008 15:08
Zdravím Vás, ano, až Vám ten semenáček vykvete zároveň s tou kupovanou rostlinkou tak je vysoká šance, že se navzájem opylí a budou plody, ale doporučuji jim k tomu pomoci... vezměte třeba štěteček a a pyl z květu semenáče přeneste na bliznu květu kupované rostliny a naopak. semenáč mučenky modré (P. caerulea) naśtěstí vykvíta velmi rychle možná už v prvním, ale spíše v druhém roce...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 13.8.2008 18:29
Zdravím, Souhlasím s předešlým příspěvkem, mučenky by měly zakořeňovat v průhledné nádobě s vodou... Přeji Vám mnoho úspěchů! Radim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 13.8.2008 18:41

Ahojky Radime, vidím že se vyznáte.Tak že, když mám koupenou mučenku - kvetoucí a tu stejnou mučenku vypěstovanou ze semínka - zatím nekvete, druhým rokem.Tak je šance, že se dočkám plnohodnotných plodů, až se samozřejmě rozkvete.Jak to takové mučence trvá dlouho než ukáže první květy??

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 14.8.2008 15:08
Zdravím Vás, ano, až Vám ten semenáček vykvete zároveň s tou kupovanou rostlinkou tak je vysoká šance, že se navzájem opylí a budou plody, ale doporučuji jim k tomu pomoci... vezměte třeba štěteček a a pyl z květu semenáče přeneste na bliznu květu kupované rostliny a naopak. semenáč mučenky modré (P. caerulea) naśtěstí vykvíta velmi rychle možná už v prvním, ale spíše v druhém roce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 14.8.2008 15:45

Radime, moc Vám děkuji.Semenáč zatím nekvete, tak snad příští rok: Ale je to obrovská rostlina, neustále narůstá, až musím občas zasáhnout nůžkama, jenže za pár dní není stejně poznat že byla stříhaná. To ta kupovaná kvetoucí je proti ní úplný drobeček. Ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 14.8.2008 16:10
Dobrý den, tenhle druh mučenky je opravdu 'plevel' (v dobrém). ta kupovaná je přehnojená hnojivy na květ a řízkovaná, takže kvete dříve. Tak Vám přeji, ať se povede opylit a ať pěkně zaplodí! Radim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.233 (?), 30.8.2008 11:16

Dobrý den všem,

v Chorvatsku jsem si uřízla 4ks mučenky - 2 již zakořenily.Včera jsem je zasadila do květináče do substrátu pro pokojové rostliny, ale všimla jsem si, že zasychají vrchní části rostlinek.Dá se s tím něco dělat?Myslíte, že s těch rostlin něco bude?díky Pája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.178 (?), 30.8.2008 13:24

Pokud jste je nenechala zakořenit (ve vodě, nebo pomocí stimulátoruv zemině pod folií /jednodušší je voda/) tak rostlina odchází... Zkuste si utrhnout květinu na zahrádce a píchnout do květináče! Doporučuji -  vytáhnout ze zeminy, seříznout pod nejbližším očkem a dát do vody. Až bude mít aspoň jeden kořínek (i to je málo  - je nutné pak rosit), zasadíme teprve do květináče. Včera jsem objevil na P. edulis kořínek. Je to vrcholový řízek, který jsem řezal v půli července!

  Podívejte se, co jsem psal 133.8. a následně mě doplňoval Radim. Myslím, že má dvacetiletá zkušenost má nějakou váhu (a o zkušenostech s ničením rostlin a roubů mohu také dlouho hovořit...)  ;-))))

pepina@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KarlosH - (21) - 186.98 (?), 1.9.2008 10:22

Jen doplním, že není caerulea jako caerulea. Jsou klony které vám pokvetou relativně brzy a vydatně, jiné např. semenáče porostou velmi bujně a květů se ani nemusíte dočkat. Lepší je přeřízkovat kvalitní klony, a barevné zajímavosti.

Letos jsem množil P. racemosa tak, že z 5ti řízků, poté co narostly, jsem udělal 12 dalších řízků, a ty jsem zakořeňoval ve spec, chlebovce(zahradnické potřeby), v rašelině s perlitem. Koření prakticky do dvou týdnů. Tyto řízky jsem nahrnkoval a z nově narostlých výhonků udělal zase dalších 10 řízků, samozřejmě jednonodálních. Řízek má asi 2 cm stonku pod listem. Tyto opět píchají kořeny. Za rok se to dá několikrát obrátit a máte jich třeba 50. Hotovka. Stimulátor přeci jen pomůže... a můžete rozdávat:-)

Jde tedy vidět, že se to množí velmi snadno a rychle.

Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 1.9.2008 19:15

tak žlutý olandr, ten mám.Ale takovou mučenku-to jsem ještě neviděla.Fakt padám na zadek.Všechna čest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 1.9.2008 19:40

Děkuji, a to jsem ještě tu fotku zapoměla otočit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika