Juka



Stránky: 1,  2   
host - 165.172 (?) 
1.1.2024 20:27, zobrazeno: 1381x
Do ty den, mám prosbu. Mám doma přerostlou kuku, je přes metr vysoká a má dlouhé 4 ramena. Jak zkrátit? V květináči u obou juk mám malé bílé nebo průhledné broucky do Max 0,5 mm. Jak se jich zbavit, a aby Juka přežila? :) dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 165.172 (?), 1.1.2024 21:09
Broucci
Brouci
Brouci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.172 (?), 1.1.2024 21:33
Ještě lepší foto. A všechny ty malé tečky, je pídi hmyz, o který jde. A také je vidět dva nové výhonky u země. Myslíte, ze půjdou od původní palmy vypreparovat? Nebo jsou přímo spjaté s kořenem hlavní palmy?
Juko palma
Juko palma
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.149 (?), 2.1.2024 7:17

1. Dlouhá ramen lze libovolně uříznout, za měsíc až dva začnou na koncích u řezu rašit nové výhony (rozvětvovat). Průměrně 3 u každého řezu. Udřízlé kusy lze nakrájet na třebas 10cm řízky a ty píchnout do zeminy, tato juka 100% po pár měsících zakoření a vyraší.

2. Nikdy mi nic nerašilo z kořenů, po pravdě ani nikde ve spodní části, vždy jen u řezu. Nejspíš to budou výhony z kmene pod povrchem, takže je neoddělíte, nemá to kořeny. I když vlastně ano, je to nezmar, takže cokoli ufiknete a dáte do země, pustí kořeny.

3. Žádní bílý broučci nejsou vidět. Budete muset udělat skutečné makrofoto, nebo si poradit sám.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.172 (?), 2.1.2024 10:57
Bohužel všechny ty bílé tečky jsou broučci. A bohužel se bojím, ze když mi shnila poslední juka, tak tyhle broucci byli v měkkém kmeni a souviseli se zánikem. Tj. Buď nějaký postrik (čímž se však opět vlhkost zvýší) nebo přesazení juky??? Nebo nevím, prosím o radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.89 (?), 2.1.2024 11:04

Když vám shnila poslední juka, hmyz nemusel být příčina, ale následek - hodující na shnilé rostlině. Pokud se vůbec jedná o hmyz.

Asi nechápete. Když nevyfotíte "broučka" tak, aby bylo poznat, co je to zač a zda škodí, nikdo vám neporadí, jak "bílá tečka" škodí a který přípravek na ni účinkuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.172 (?), 2.1.2024 13:35
Bohužel ty broučci jsou příliš malý i na makrosnimek. Že v té hliněné jsou, jsem si všiml až jsem se hlíny dotkl a oni se dali do pohybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.67 (?), 2.1.2024 13:35

Přeléváte ji. Začíná zahnívat, proto ti "broučci", juky potřebují mezi zálivkami trochu proschnout, aby byl v zemině vzduch. Mrkněte tady na vlákno "drobní bílí škůdci v květináči v hlíně".           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.172 (?), 3.1.2024 13:35
Děkuji všem prispevovatelum :) Vychází mi z toho toto: nyní v lednu ji presadim do suché nové hlíny. Co to nejvíce půjde, tak ji očistil od stávající zeminy a škůdců. Ok? Bude to sice lednová akce, ale nekolikaminutova :)) Mužu u toho strihnout i nejvyšší rameno? Nebo by stačilo jen stávající vlhkou, a udusanou hlínu z vrchu, se škůdci jen odebrat? Cca 2-3 Cm? Co myslíte? Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.172 (?), 3.1.2024 13:37
10 ti Cm odřezky juky mam radsi umístit do zeminy, nebo do vody? K vypuštění kořenu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika