Juka



host - 165.172 (?)
3.1.2024 13:35
Děkuji všem prispevovatelum :) Vychází mi z toho toto: nyní v lednu ji presadim do suché nové hlíny. Co to nejvíce půjde, tak ji očistil od stávající zeminy a škůdců. Ok? Bude to sice lednová akce, ale nekolikaminutova :)) Mužu u toho strihnout i nejvyšší rameno? Nebo by stačilo jen stávající vlhkou, a udusanou hlínu z vrchu, se škůdci jen odebrat? Cca 2-3 Cm? Co myslíte? Diky
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 165.172 (?), 1.1.2024 20:27, zobrazeno: 1394x
Do ty den, mám prosbu. Mám doma přerostlou kuku, je přes metr vysoká a má dlouhé 4 ramena. Jak zkrátit? V květináči u obou juk mám malé bílé nebo průhledné broucky do Max 0,5 mm. Jak se jich zbavit, a aby Juka přežila? :) dekuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.172 (?), 1.1.2024 21:09
Broucci
Brouci
Brouci
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.172 (?), 1.1.2024 21:33
Ještě lepší foto. A všechny ty malé tečky, je pídi hmyz, o který jde. A také je vidět dva nové výhonky u země. Myslíte, ze půjdou od původní palmy vypreparovat? Nebo jsou přímo spjaté s kořenem hlavní palmy?
Juko palma
Juko palma
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.149 (?), 2.1.2024 7:17

1. Dlouhá ramen lze libovolně uříznout, za měsíc až dva začnou na koncích u řezu rašit nové výhony (rozvětvovat). Průměrně 3 u každého řezu. Udřízlé kusy lze nakrájet na třebas 10cm řízky a ty píchnout do zeminy, tato juka 100% po pár měsících zakoření a vyraší.

2. Nikdy mi nic nerašilo z kořenů, po pravdě ani nikde ve spodní části, vždy jen u řezu. Nejspíš to budou výhony z kmene pod povrchem, takže je neoddělíte, nemá to kořeny. I když vlastně ano, je to nezmar, takže cokoli ufiknete a dáte do země, pustí kořeny.

3. Žádní bílý broučci nejsou vidět. Budete muset udělat skutečné makrofoto, nebo si poradit sám.          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.172 (?), 2.1.2024 10:57
Bohužel všechny ty bílé tečky jsou broučci. A bohužel se bojím, ze když mi shnila poslední juka, tak tyhle broucci byli v měkkém kmeni a souviseli se zánikem. Tj. Buď nějaký postrik (čímž se však opět vlhkost zvýší) nebo přesazení juky??? Nebo nevím, prosím o radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.89 (?), 2.1.2024 11:04

Když vám shnila poslední juka, hmyz nemusel být příčina, ale následek - hodující na shnilé rostlině. Pokud se vůbec jedná o hmyz.

Asi nechápete. Když nevyfotíte "broučka" tak, aby bylo poznat, co je to zač a zda škodí, nikdo vám neporadí, jak "bílá tečka" škodí a který přípravek na ni účinkuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.172 (?), 2.1.2024 13:35
Bohužel ty broučci jsou příliš malý i na makrosnimek. Že v té hliněné jsou, jsem si všiml až jsem se hlíny dotkl a oni se dali do pohybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.67 (?), 2.1.2024 13:35

Přeléváte ji. Začíná zahnívat, proto ti "broučci", juky potřebují mezi zálivkami trochu proschnout, aby byl v zemině vzduch. Mrkněte tady na vlákno "drobní bílí škůdci v květináči v hlíně".           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.172 (?), 3.1.2024 13:35
Děkuji všem prispevovatelum :) Vychází mi z toho toto: nyní v lednu ji presadim do suché nové hlíny. Co to nejvíce půjde, tak ji očistil od stávající zeminy a škůdců. Ok? Bude to sice lednová akce, ale nekolikaminutova :)) Mužu u toho strihnout i nejvyšší rameno? Nebo by stačilo jen stávající vlhkou, a udusanou hlínu z vrchu, se škůdci jen odebrat? Cca 2-3 Cm? Co myslíte? Diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.172 (?), 3.1.2024 13:37
10 ti Cm odřezky juky mam radsi umístit do zeminy, nebo do vody? K vypuštění kořenu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika