Jak zalévat rozmarýnu? nahoru nebo do mističky?



romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?)
31.3.2011 11:44

Rozmarýn mám už min. 3 týdny venku. Není mrazuvzdorný, ale chlad ani malé mrazíky mu většinou nevadí. Má nasazeny poupátka a brzo rozkvete krásně bleděmodrými kvítky. Jak píše Petra, je jedno, kam se zalévá a stačí občasná zálivka, má sucho docela rád. M.R.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 135.13 (?), 28.3.2011 18:11, zobrazeno: 16148x

Dobrý den,

prosím o radu, jak zalévat rozmarýnu v bytě v květináči - nahoru nebo dolů do mističky?  A jak často?

Moje maminka rozmarýny v bytě pěstovala, měla je moc pěkné. Bohužel jsem se ji nezeptala, jak je zalévala...

Já už mám asi 4. rozmarýnu a všechny mi "umřou"...

Poradí mi někdo? Děkuju předem

Vlasta B.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.50 (?), 28.3.2011 20:29

Dobrý den,

já jsem měla rozmarýnu přes zimu v nevytápěné místnosti a zalila jsem ji všeho všudy asi 3krát a je moc pěkná, ale na léto ji dám zase ven... jinak myslím, že rozmarýna moc zalévat nechce, že snese spíš sucho než přemokření... takže já bych moc nezalévala a je asi jedno jestli do květináče nebo do misky... Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 106.20 (?), 31.3.2011 7:34

Rozmarína je rostlina původem ze středomoří, takže jí sucho moc nevadí.  Protože ale není mrazuvzdorná, musí jít na podzim domů. Přes zimu potřebuje mít zimní klid, tzn teplotu do 10°C a moc nezalévat(1x/14dní). Na jaře, když teplota stoupne nad těch 10°C dávám jí hned ven na letní pobyt. a tam jí zalévám vrchem jako všechny ostatní rostlinky. Takhle jí úspěšně pěstuji už asi 5 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 200.106 (?), 31.3.2011 11:44

Rozmarýn mám už min. 3 týdny venku. Není mrazuvzdorný, ale chlad ani malé mrazíky mu většinou nevadí. Má nasazeny poupátka a brzo rozkvete krásně bleděmodrými kvítky. Jak píše Petra, je jedno, kam se zalévá a stačí občasná zálivka, má sucho docela rád. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.13 (?), 3.4.2011 10:07

Dobrý den, moc děkuju všem za rady. Já bydlím v paneláku, takže ven dát rozmarýnu nemůžu. Taky je tam na ni asi moc teplo... Maminka měla rozmarýnu ve staré kamenné chalupě, proto byla tak pěkná -  chlad ji vyhovoval... Díky Vám všem teď vím, že ji nemám moc zalejvat. No, ale zase v paneláku je větší teplo... tak to zkusím vypozorovat.Snad se mi to konečně podaří. Ještě jednou díky všem.

Vlasta B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.146 (?), 20.4.2012 19:41

Pozdě..ale i přesto se připojím. Rozmarýnu bych moc nezaléval, rozhodně ji nepřelévat, uvadne. Jinak, co hodně pomůže ke svěžímu růstu je rosení (ideálně denně). 

hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
venyka - (17) - 117.179 (?), 20.10.2012 20:43

po několika pokusech (asi 5 - během několika let) se mi konecne 2 rostlinky drži... opravdu taky zalévam minimálně. mám je v kameninových květínáčích na parapetu - jiho/východ (taky bydlím v paneláku) asi jednu třetinu v květináči mám kameny, aby při dešti kořeny nezůstaly v mokru... v létě taky rosím... brzy ji dám už do pokoje, kde v zimě netopíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:33
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika