Ibišek



lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?)
9.1.2012 14:19

Dobrý den dámy, takže už začínáte stříhat pokojové (čínské) ibišky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 1.10 (?), 20.9.2011 13:27, zobrazeno: 22806x

Dobrý den, před časem jsem dostala pokojový ibišek. Pořád nasazuje poupata, ale co mě zajímá je to, že mi ibišek pokaždé, když už začne poupě vykvétat, upadne a s ním zežloutnou tak dva listy. za týden je zase vše O.K. a týden mi zas poupata narůstají a vykvétají. pak zas přijde týden, kdy mi upadne jedno nebo dvě poupata a dva listy zhruba. Nevíte někdo, čím to je? Pravidelně hnojím, zalévám, světlo má, teplo také. Prvně byl u otevřeného okna, tak jsem myslela, že to je průvanem, nyní už u otevřeného okna není a i přesto se mi to děje pravidelně. Díky za odpovědi Petra S.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 60.2 (?), 2.10.2011 19:52

Dobrý večer, podívejte se, jak to vypadá v květináči.Není květináč plný kořenů a zemina žádná?Taky jsem si koupila vloni na podzim pokojový ibišek, měl plno poupat, ale žádné se nerozvinulo.Po vyjmutí z květináče jsem zjistila, že nemá z čeho brát živiny, byl plný kořenů, přesadila jsem ho do o něco většího květináče a zase nic, až po druhém přesázení, ještě většího, jsem se konečně dočkala květů, ale nádherných, jedna strana kvetla růžově, druhá polovina žlutě, květy byly obrovské, asi 15cm v průměru.Pokusím se vložit foto.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petra S. - (48) - 1.10 (?), 3.10.2011 8:12

Super, máte nádherné ibišky, zkusím tedy přesadit, uvidíme, opět mi dvě poupata upadla, když už se začaly otvírat a s tím další dva listy. Vůbec nemám ibišek tak hustý, mám ho dost nevzhledný, už jsem ho tak dostala, takže se těším, až ho v lednu ostříhám. Děkuji Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Duchajda - (4) - 8.132 (?), 3.10.2011 12:03

Dobrý den, máte opravdu krásné ibišky. Já mám doma 3 a 2 letos vůbec nevykvetly, minulý týden jsem je přesadila do větších květináčů a to do zeminy pro orchideje. Našla jsem jedny webové stránky, kde to paní radí. Jsou to stránky ibiskovemameni.wbs.cz. Podle návodu na výše uvedených stránkách jsem se pokusila si vypěstovat vlastní semínka, což se zadařilo a mám 10 semínek ibišku, jehož foto přikládám.

Ibišek
Ibišek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rendy9 - (5) - 72.1 (?), 8.1.2012 11:38

Dobrý den,

měl bych prosbičku, v loni na dovolené jsem viděl žlutý ibišek, do kterého jsem se zamiloval a řekl jsem si, že ho musím mít tak po příjezdu z dovolené jsem ho začal zhanět, ale marně, zakoupil jsem si jeden co vypadal v obchode jako žlutý, ale byl žlutě-oranžový, ale to mi až tak moc nevadilo (když??).Měl jsem ho venku a překrásně kvetl a měl krásné jak voskované listy, na zimu jsem ho dal domů do chladnější místnosti, kde mi skoro celý opadal a další nové výhonky(listy) mi udělal strašné drobné/viz obrázky/.Poradí mi někdo kde jsem udělal chybu?Potom zde mám ještě jeden problém, přivezl jsem si ještě jeden ibišek i výletu, kterému se nějak nevede.Přečetl jsem si, že když se má připravit na převoz ibišek, že se mají ostříhat listy aby rostlinu nevysilovaly, ale když jsem to udělal zasadil rostlinku doma tak mi vyrostly miniaturní lístečky.myslíte, že až se dá ibišek v létě ven, že obrazí listy?Přikládám obrázek a děkuji za jakoukoli odpověď.

Ibišek s drobnými listy
Ibišek s drobnými listy
Detail ibišku s drobnými listy
Detail ibišku s drobnými listy
miniaturní lístečky
miniaturní lístečky
detail
detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.54 (?), 8.1.2012 12:06

Ten, co obrůstá (první dvě fotky), bude pěkný, jen ho bude chtít zjara buď přesadit nebo pravidelně hnojit. Ten na fotkách tři a čtyři má málo světla v poměru k teplotě, protože se vytahuje. Jinak jsem nikdy neslyšela, že by se čemukoliv při převozu měly ostříhat listy. Listy se odstraňují (nebo snižuje jejich počet), pokud se sází prostokořenná rostlina bez zemního balu.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 8.1.2012 21:21

Dobrý večer, já si koupila ibišek v červnu pořád kvete má poupata, vím že se má teď ostříhat tak bych chtěla vědět zda ho mám ostříhat nebo ne.

Ibišek
Ibišek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.54 (?), 8.1.2012 21:29

Marie, asi bych ho nestříhala. Není zatím tak velký a ibišky se dají dobře stříhat do starého dřeva -- aspoň si ho potom můžete nařízkovat wink. Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 9.1.2012 9:32

Děkuji za radu, tak ho stříhat nebudu.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 9.1.2012 14:19

Dobrý den dámy, takže už začínáte stříhat pokojové (čínské) ibišky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika