Dracena



host - 36.249 (?)
12.1.2008 1:09

Rhizotonic 4ml/litr do kropitka a kdykoliv se nudite pokropit... a neco uvidite...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 243.189 (?), 5.4.2007 8:43
A ještě něco, dracenu, pokud nemá listy téměř nezalévejte! nemá jak odpařovat vodu- uhnily by kořeny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.44 (?), 5.4.2007 19:55
Děkuji za radu,to jsem netušila,tak že vodu ji už nedám :o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
xapple12 - (1), 23.8.2007 21:01
Dobrý den, chtela jsem se zeptat, jak množit dracenu, resp....její stonek uz dosahuje ke stropu a je mi líto ji vyhodit. Slyšela jsem, že bych ji mela uříznout v cásti, kde nema listy a zasadit..??? kdo má zkušenosti?? Děkuji mnohokrát za rady. Johanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.46 (?), 29.8.2007 9:07

Mám dracen několik, ale nemají skoro žádné přírůstky a tváří se poněkud povadle. Kmínek, kde už nejsou listy je hrozně hubený. Dávám pozor na přelití, stojí na misce s keramzitem, aby kořeny nebyly ve vodě. Včera jsem četla příspěk, kdy paní psala, že má draceny za půl roku jednou tak velké. Zajímalo by mě jak to dělá? Taky by mě zajímalo, proč jsou listy směrem vzhůru, když se koupí nové a časem spadnou směrem dolů.

Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.175 (?), 21.10.2007 11:04
Listy nahoru mají draceny v obchodě, protože jsou pěstovány vedle sebe a světlo na ně jde s hora mají ideální podmínky a jsou odborně hnojeny a zalévány. Když si jí koupíte a přemístíte do bytu nikdy už nemůžete dosáhnout tak ideálních podmínek, nejlepší je kupovat si každý rok dracenu novou jako to dělám já, starou ještě hezkou obvykle daruji a udělá mi tak radost nadvakrát.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.236 (?), 3.11.2007 12:13

Dobry den, ja mnozim bez problemu draceny vrcholovym rizkem i z listy. Seriznu a dam do substratu. Jde to bez problemu i bez praskoveho stimulatoru. Mam vsak jiny problem, i kdyz se mi vsechny draceny chytnou a rostou, chci je po seriznuti mit rozvetvene minimalne na tri vetve, tak jako koupene v obchode. Problem je, ze vzdy vyrostou pouze dve vetve, nemate nekdo nahodou nejakou radu, jak dracenu vice rozvetvit? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 36.249 (?), 12.1.2008 1:09

Rhizotonic 4ml/litr do kropitka a kdykoliv se nudite pokropit... a neco uvidite...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.35 (?), 18.2.2008 9:49

Mam dracenu druhým rokem chtěla by jsem jí uříznout aby se rozvětvila může mi někdo poradit kdy je nejvhodnější doba a kolik listů mám nechat od spoda aby mi rostla dál. Děkuji za radu Hanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dášaa - (2) - 26.98 (?), 21.2.2008 10:22

Dobrý den, mám asi roční dracenu se třemi výhonky. Listy doma začaly hnědnout a osychat, proto jsem ji přenesla do jiného prostředí, kde se má očividně líp. Jeden výhonek jsem však musela zastřihnout. Začnou z něj znovu vyrůstat listy? Kmínek je zdravý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 51.130 (?), 7.3.2009 13:29

Dobrý den. Mám dracenu asi dva roky a vcelku se jí daří. Má pouze kmen a listy bez větvení, ale přijde mi taková obyčejná, když se nevětví. Jak mám docílit toho, že se mi bude větvit, aniž by mi odešla? Bojím se ji ustřihnout, aby se s ní pak něco nestalo. Na každých webovkách je to jinak popsané a fakt nevím, co mám udělat, aby to bylo nejlepší a výsledek byl zaručený. Moc děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika