Dracena



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 169.122 (?) 
28.12.2009 16:46

Tak to máme naprosto stejný problém, už mi takhle odešla jedna dracena a teď tahle je ve stejném stavu jako byla vaše, mám ji cca rok),ale mám ji v keremzitu (nebo jak se to píše) kořínky ve vodě nejsou a je tam i ta trubička abych viděla kolik je tam vody, takže myslím, že přelitá taky není a větináč je dost veliký, tak nevím co s tím:-(Nevíte někdo?Myslíte, že pomůže přesazení do hlíny?děkujii moc za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 81.130 (?), 2.4.2011 12:57

Já jsem měla dracenu skoro chcíplou - a z prostorových důvodů jsem jí přestěhovala a tak trochu schovala do koupelny (k oknu). Už jsem ji odpesala, ale pobyt v koupelně způsobil, že začala růst jako blázen a krásně zkošatěla... takže jsem došla k názoru, že jí dělá opravdu dobře vysoká vlhkost vzduchu a bohatá zálivka... teď po přestěhování do paneláku zase schne, takže jsem se rozhodla ji rosit podobně jako orchideje, a uvidíme...  Kmínek má určitě přes metr, chci se jen ujistit - když ji budu chtít namnožit, můžu si dovolit rozřezat kmínek třeba na na 5 řízků po 15-20 cm? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.41 (?), 15.5.2011 20:17

Dobrý den,  já zalívám taky pravidelně.. ale trápí mě jiný problém. Zničeho nic se mi na listech začaly objevovat bílé malinkaté tyčinky - nejspíše trus z nějakého škudce... bohužel ho ale nemůžu najít a mám 3 rostlinky u sebe.. je to i v mezírkách ve spodních listech:(nevíte někdo co to je a jak se toho zbavit? Budu vám moc vděčná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jajack - (4) - 152.20 (?), 30.6.2011 9:46

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda někomu roste (do výšky i tloušťka) i ten základní kmen Draceny než se rozvětví, mám doma Dracenu s kmínkem dlouhým asi 25cm a tak bych ráda, kdyby ještě kus porostl, aby ty výhony, které na ní jsou nakonec nepřevažovaly celou kytku a nejlépe, aby také zesílil. často v zahradnictví vidím opravdu vzrostlé draceny s pořádným kmenem, jen netuším jak toho bylo docíleno.

děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.125 (?), 30.6.2011 18:26

Vyklopte ji a poznáte jak to s ní je, já bych zkusila obrat ty listy, které jsou opravdu špatné a přesadila ji do nové zeminy a opravdu minimálně zalévala

Já tedy se přiznám, na ni skoro zapomínám s vodou a roste pěkně.

hajank5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.62 (?), 11.10.2011 19:25

Dobrý den, zdědil jsem dracenu a vubec nevim ja se o ní mám starat, jak často zalévat atd.Poradí mi prosím někdo???Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.6 (?), 14.10.2011 21:09

Dracéna nemá ráda přemokření, zalévat až substrát proschne, v létě na sluníčku letnit, přes zimu pokud možno chladné zimování, je to nenáročná rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.63 (?), 12.4.2012 13:05

dobrý den, přesně to samé se děje i mě. Mám draenu se dvěma stonky, byla krásná, vysoká, ale začala mi přesně takhle opadávat a jeden celý stonek mi úplně opadal během 1 týdne. Celou jsem jí přesadila do nového velkého květináče, začala jsem jí hnojit, ale nyní mi začínají opadávat i spodní listy. Také nevím co s tím. V.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 12.4.2012 21:18

Čerstvě přesazené kytky se nehnojí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.3 (?), 24.3.2013 21:22

Zdravím.Já mám dracenu asi 5 let.Zalévám ji do misky každý čtvrtý den a v zimních měsících kdy se topí, ji ještě rosím.V poslední době mi u draceny začaly opadávat spodní listy.Zjistila jsem, že v zemině lezou bílé mušky.Našla jsem si na stránkách podle popisu, že to jsou smutničky, které ožírají kořeny rostliny a tudíš rostlina chřadne.Doporučuji koupit vhodný postřik na zlikvidování mušek.Pokud je tam objevíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika