Dracena



host - 220.182 (?)
12.4.2012 21:18

Čerstvě přesazené kytky se nehnojí!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 169.122 (?), 28.12.2009 16:46

Tak to máme naprosto stejný problém, už mi takhle odešla jedna dracena a teď tahle je ve stejném stavu jako byla vaše, mám ji cca rok),ale mám ji v keremzitu (nebo jak se to píše) kořínky ve vodě nejsou a je tam i ta trubička abych viděla kolik je tam vody, takže myslím, že přelitá taky není a větináč je dost veliký, tak nevím co s tím:-(Nevíte někdo?Myslíte, že pomůže přesazení do hlíny?děkujii moc za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.130 (?), 2.4.2011 12:57

Já jsem měla dracenu skoro chcíplou - a z prostorových důvodů jsem jí přestěhovala a tak trochu schovala do koupelny (k oknu). Už jsem ji odpesala, ale pobyt v koupelně způsobil, že začala růst jako blázen a krásně zkošatěla... takže jsem došla k názoru, že jí dělá opravdu dobře vysoká vlhkost vzduchu a bohatá zálivka... teď po přestěhování do paneláku zase schne, takže jsem se rozhodla ji rosit podobně jako orchideje, a uvidíme...  Kmínek má určitě přes metr, chci se jen ujistit - když ji budu chtít namnožit, můžu si dovolit rozřezat kmínek třeba na na 5 řízků po 15-20 cm? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.41 (?), 15.5.2011 20:17

Dobrý den,  já zalívám taky pravidelně.. ale trápí mě jiný problém. Zničeho nic se mi na listech začaly objevovat bílé malinkaté tyčinky - nejspíše trus z nějakého škudce... bohužel ho ale nemůžu najít a mám 3 rostlinky u sebe.. je to i v mezírkách ve spodních listech:(nevíte někdo co to je a jak se toho zbavit? Budu vám moc vděčná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jajack - (4) - 152.20 (?), 30.6.2011 9:46

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda někomu roste (do výšky i tloušťka) i ten základní kmen Draceny než se rozvětví, mám doma Dracenu s kmínkem dlouhým asi 25cm a tak bych ráda, kdyby ještě kus porostl, aby ty výhony, které na ní jsou nakonec nepřevažovaly celou kytku a nejlépe, aby také zesílil. často v zahradnictví vidím opravdu vzrostlé draceny s pořádným kmenem, jen netuším jak toho bylo docíleno.

děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.125 (?), 30.6.2011 18:26

Vyklopte ji a poznáte jak to s ní je, já bych zkusila obrat ty listy, které jsou opravdu špatné a přesadila ji do nové zeminy a opravdu minimálně zalévala

Já tedy se přiznám, na ni skoro zapomínám s vodou a roste pěkně.

hajank5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.62 (?), 11.10.2011 19:25

Dobrý den, zdědil jsem dracenu a vubec nevim ja se o ní mám starat, jak často zalévat atd.Poradí mi prosím někdo???Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 63.6 (?), 14.10.2011 21:09

Dracéna nemá ráda přemokření, zalévat až substrát proschne, v létě na sluníčku letnit, přes zimu pokud možno chladné zimování, je to nenáročná rostlina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.63 (?), 12.4.2012 13:05

dobrý den, přesně to samé se děje i mě. Mám draenu se dvěma stonky, byla krásná, vysoká, ale začala mi přesně takhle opadávat a jeden celý stonek mi úplně opadal během 1 týdne. Celou jsem jí přesadila do nového velkého květináče, začala jsem jí hnojit, ale nyní mi začínají opadávat i spodní listy. Také nevím co s tím. V.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 12.4.2012 21:18

Čerstvě přesazené kytky se nehnojí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 72.3 (?), 24.3.2013 21:22

Zdravím.Já mám dracenu asi 5 let.Zalévám ji do misky každý čtvrtý den a v zimních měsících kdy se topí, ji ještě rosím.V poslední době mi u draceny začaly opadávat spodní listy.Zjistila jsem, že v zemině lezou bílé mušky.Našla jsem si na stránkách podle popisu, že to jsou smutničky, které ožírají kořeny rostliny a tudíš rostlina chřadne.Doporučuji koupit vhodný postřik na zlikvidování mušek.Pokud je tam objevíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika