Bavlník - zkoušeli jste někdo?



Stránky: 1,  2   
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?) 
9.9.2008 0:48, zobrazeno: 24778x

 Zdravím, máte někdo zkušenosti s pěstováním bavlníku? Sehnal jsem semínko a zasel ho. Nejdříve jsem ho měl doma v květináči ale v létě jsem jej přemístil do skleníku a tak jsem pořídil pro zajímavost nějaké foto vývoje této zajímavé rostlinky..

Tomáš.

bavlník
bavlník
květ
květ
palice
palice
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.1 (?), 8.10.2008 10:02

Ano, letos mi vyroslo pět nádherných rostlin.  Zasela jsem je spolu s rajčaty v březnu doma na parapetu a spolu s rajčaty jsem je vysadila na záhon a poskytla jim úplně stejnou péči.  Jsou asi metr vysoké, krásně žlutě kvetly a nyní mají lusky, které po přenesení do tepla a sucha postupně puknou a vyklube se bavlna. Předesílám, že se nacházím na jižní Moravě, kde se daří rajčatům a vinné révě. chillichilli@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 19.110 (?), 18.10.2008 9:24

To je zajímavé že máte žluté květy pač mě kvetli do fialova. Těmi lusky myslíte asi ty zelené pukavce že? A jak to máte s dozráváním těch "lusků"? A další věc nikde jsem nezjistil jestli je to jednoletá či víceletá rostlina..

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.87 (?), 3.1.2009 15:48

Zkoušela jsem to před lety, ze semínka a jen tak doma v paneláku za oknem.

Vyrostla asi 70cm vysoká rostlina, vykvetla banánově žlutou barvou. Po odvětu se vytvořily palice, které po dozrání pukly a vyvalila se z nich bavlna, ve které bylo asi cca 10-12 dalších semen. Květů měla rostlina asi 15.

Usoudila jsem, že vůbec není náročné bavlník pěstovat v domácích podmínkách. Později jsem po stěhování musela kytičky zredukovat, a tak jsem bavlník věnovala. Ale pokud vím, žije pořád

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.249 (?), 5.11.2011 6:30

Díky za příspěvek.já si chomáček bavlny dovezla práve z Řecka.Zatím jsem dala semínka i na bavlněném podkladu do mističky s vodou a nechám nabobtnat a pak se uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.98 (?), 13.6.2012 16:08

Tak já mám pro změnu na jedné rostlině květy růžovofialové, na druhé smetanově bílé. Krásné jsou oboje. :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamila S. - (36) - 136.173 (?), 4.3.2013 10:58

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak mám nechat vyklíčit bavlník. Dneska jsem získala čestvé semínko a nerada bych něco zkazila. Dát ho rovnou do hlíny? Nebo nechat vykláčit na vatě? Stratifikovat - jak?

Mám doma bavlníkových semen dost, ale jsou možná 5 let stará, i více. Zkoušela jsem je zasadit do hlíny, ale bohužel, ani jedno (zatím) nevylezlo. Nevíte, jestli by šlo semena nějak stratifikovat? Jak?

A ještě se zeptám - kde bavlníková semena berete?

Děkuji za odpověď, K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.56 (?), 4.3.2013 14:46

Dobrý den,

semínka jsem koupila v zahradnictví, lehce seženete i v e-shopech, měla jsem čerstvá semena, naklíčila během týdne v substrátu pro výsev, který jsem často rosila. Zkuste nejdřív semena na den, dva namočit do vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 103.30 (?), 9.2.2020 16:46

Zasel jsem semínka bavlníku a 5. den už lezou z půdy klíčky. Předtím byly 24 hod namočené ve vodě. Uvidíme co bude dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.40 (?), 9.2.2020 18:07

Ak k čomu je to dobré pestovať ak sa môžem opýtať? Na okrasu?, či má to aj iné praktické využitie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika