Bavlník - zkoušeli jste někdo?



host - 104.249 (?)
5.11.2011 6:30

Díky za příspěvek.já si chomáček bavlny dovezla práve z Řecka.Zatím jsem dala semínka i na bavlněném podkladu do mističky s vodou a nechám nabobtnat a pak se uvidí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 176.34 (?), 9.9.2008 0:48, zobrazeno: 24814x

 Zdravím, máte někdo zkušenosti s pěstováním bavlníku? Sehnal jsem semínko a zasel ho. Nejdříve jsem ho měl doma v květináči ale v létě jsem jej přemístil do skleníku a tak jsem pořídil pro zajímavost nějaké foto vývoje této zajímavé rostlinky..

Tomáš.

bavlník
bavlník
květ
květ
palice
palice
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 23.1 (?), 8.10.2008 10:02

Ano, letos mi vyroslo pět nádherných rostlin.  Zasela jsem je spolu s rajčaty v březnu doma na parapetu a spolu s rajčaty jsem je vysadila na záhon a poskytla jim úplně stejnou péči.  Jsou asi metr vysoké, krásně žlutě kvetly a nyní mají lusky, které po přenesení do tepla a sucha postupně puknou a vyklube se bavlna. Předesílám, že se nacházím na jižní Moravě, kde se daří rajčatům a vinné révě. chillichilli@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 19.110 (?), 18.10.2008 9:24

To je zajímavé že máte žluté květy pač mě kvetli do fialova. Těmi lusky myslíte asi ty zelené pukavce že? A jak to máte s dozráváním těch "lusků"? A další věc nikde jsem nezjistil jestli je to jednoletá či víceletá rostlina..

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.87 (?), 3.1.2009 15:48

Zkoušela jsem to před lety, ze semínka a jen tak doma v paneláku za oknem.

Vyrostla asi 70cm vysoká rostlina, vykvetla banánově žlutou barvou. Po odvětu se vytvořily palice, které po dozrání pukly a vyvalila se z nich bavlna, ve které bylo asi cca 10-12 dalších semen. Květů měla rostlina asi 15.

Usoudila jsem, že vůbec není náročné bavlník pěstovat v domácích podmínkách. Později jsem po stěhování musela kytičky zredukovat, a tak jsem bavlník věnovala. Ale pokud vím, žije pořád

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.249 (?), 5.11.2011 6:30

Díky za příspěvek.já si chomáček bavlny dovezla práve z Řecka.Zatím jsem dala semínka i na bavlněném podkladu do mističky s vodou a nechám nabobtnat a pak se uvidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 190.98 (?), 13.6.2012 16:08

Tak já mám pro změnu na jedné rostlině květy růžovofialové, na druhé smetanově bílé. Krásné jsou oboje. :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kamila S. - (36) - 136.173 (?), 4.3.2013 10:58

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak mám nechat vyklíčit bavlník. Dneska jsem získala čestvé semínko a nerada bych něco zkazila. Dát ho rovnou do hlíny? Nebo nechat vykláčit na vatě? Stratifikovat - jak?

Mám doma bavlníkových semen dost, ale jsou možná 5 let stará, i více. Zkoušela jsem je zasadit do hlíny, ale bohužel, ani jedno (zatím) nevylezlo. Nevíte, jestli by šlo semena nějak stratifikovat? Jak?

A ještě se zeptám - kde bavlníková semena berete?

Děkuji za odpověď, K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.56 (?), 4.3.2013 14:46

Dobrý den,

semínka jsem koupila v zahradnictví, lehce seženete i v e-shopech, měla jsem čerstvá semena, naklíčila během týdne v substrátu pro výsev, který jsem často rosila. Zkuste nejdřív semena na den, dva namočit do vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 103.30 (?), 9.2.2020 16:46

Zasel jsem semínka bavlníku a 5. den už lezou z půdy klíčky. Předtím byly 24 hod namočené ve vodě. Uvidíme co bude dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.40 (?), 9.2.2020 18:07

Ak k čomu je to dobré pestovať ak sa môžem opýtať? Na okrasu?, či má to aj iné praktické využitie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika