Araucaria heterophylla - pokojová jedle - povadlé větve



host - 168.65 (?) 
4.2.2016 12:17, zobrazeno: 4770x

Dobrý den, máme asi půl roku tzv. pokojovou jedli. Prospívala celkem dobře, ale teď za posledních pár dní z ničeho nic celkově povadla (povaldé větve i vrcholový výhonek). Měli jsem ji v obýváku, zasazená je stále v původním substrátu z obchodu, nepřeschla ani nebyla přelitá. Nesetkal jste se někdo s tím samým? V místnosti teplo bylo, ale ne zase tak velké jako v létě. Nyní jsme jí přesunuli do ložnice, kde je chladněji, ale vadnutí stále pokračuje. Nepomohlo ani mlžení. 

Děkuji za případné rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.250 (?), 4.2.2016 12:36

Podle stavu prohlídek 15x mam dojem, že Vaš problem nelze zodpovědět podle jednoho obrázku a nekonkrétních údajů.  Opravdu nejsou čtenáři jasnovidci.  Moje jedle zašla právě tak,.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.27 (?), 4.2.2016 12:47

Ano, zálivku nahraďte mlžením a dle možností nechte substrát více vyschnout. Zároveň dopřejte stromku více světla. To "vadnutí" je zřejmě způsobeno jen nedostatečným vyzráváním přírůstků a jejich povislost není pravým vadnutím z nedostatku vody. Pro jistotu můžete do zálivkové vody dát Mospilan (proti savým škůdcům na kořenech) a nějaký fungicid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.65 (?), 4.2.2016 18:20

Standa von Königgrätz: Děkuji za radu. Zkusím méně zalévat.

Host: Mohl(a) jste se zeptat taky i třeba bez fotky. Spíš jsem doufal, že se to někomu přihodilo taky a bude k tomu mít co říct. A nakonec to tam i píšu. Takže nevím, co prudíte s nějakými jasnovědci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika