Přesazování datlovníku



host - 143.134 (?)
17.3.2019 19:47

každým rokem v dubnu v chalupě na vysočině datlovník vyjmu z květináče, sekerou osekám kořeny, a dám do volné půdy.Totéž dělám i s palmou Trachycarpus. V říjnu je dám do nádoby zpět, poměrně přes zimu je málo zalévám.. Palmy rychle rostou, přesazováním do zahrady alespoň zpomalím růst. Jinak by mne palmy dávno vystěhovaly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 117.119 (?), 16.1.2009 0:07

Je mi osobně líto vaší palmy, každého by štvalo stratit kvůly takové kravině starou kytku. Nebudu tu připomínat, že srovnávat vyletněné palmy a palmy vyhýčkané z vyhřátých bytovek nejde, ale osobně se mi nelíbý přirovnání k chytrolínku. Nedá se vyčíst z kontextu jak je to myšleno. Jen pro uklidnění situace povím, jsem vlastníkem přes dvacet let starého datlovníku, který jsem dokonce dostal od rodiné přítelkyně. Datlovník byl každořočně letněný, podle toho vypadala i kořenová soustava. Jelikož byl v největší možné velikosti plastového květináče, a už se tam velmi nevešel, kořeny jsem uřízl v PŮLCE. Za tři měsíce začal opět růst. Tím nechci říct, že sem prostě nej, a ostatní to hold neumí, ale ukazuji hlavně na podmínky pěstování...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.94 (?), 23.1.2009 13:56

Zalezi na celkovem stavu datlovniku. Ja jsem asi pred deseti lety zkracoval koreny u datlovniku, ktery byl asi 25 let star. macetou!!! Jednu tretinu jsem odcekal a palmu zasadil zpatky do kvetinace. Samozrejme po doplneni substratem (1/3 hlina a 2/3 pisek). Roste vesele dal. Vetsinu roku ji mam venku u bazenu. Na zimu ji davam na chladnou verandu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 6.1.2010 2:09
ja presazuji datlovnik 2,5metru vysoky a metr a pul siroky..no da to zabrat---- vytahnu z kvetinace a oklepu trochu hlinu z korenu... do noveho kvetinace dam nekdy kameni nebo nalame odlomky hlinenych kvetinacu jako drenaz. jinak dam zeminu a kravsky hnuj trosku starsi prolozeny aby mi cerstvy hnuj nespalil koreny.. a kdyz zasadim tak na povrch zeminy dam drceny mramor nebo oblazky aby to udrzovalo vlhkost a nemusim casto zalevat...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 124.141 (?), 21.3.2009 22:43

Já mám jednu datlovou palmu 33 roků, 2O let v jednom květináči. Přesazuji vždy najaře po 4až 5letech. Po vytažení z květináče jsou kořeny už úplně bez hlíny, osekám je sekyrkou asi z jedné třetiny a vrátím zpět do hlíny. Mám také vlastnoručně vypěstovanou ze semen ze sušených datlí z hypermarketu. Semena jsem nechala asi týden namočená ve vodě a pak umístila na topení dokud nevzešla. Musí se kontrolovat zálivka, aby hlína nevyschla. Z 20 semen vzešlo 19. Měla jsem pěkné dárky pro známé. Přeji též zdar v pěstování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 6.1.2010 2:13
take delam semenacky z datli s hypermaketu... opravdu celkem dobre klici... a kazdeho to potesi jako darek, ceni si to vic, ze to je takova rucni prace od srdce venovana,,, a ne nekde namnozena...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 6.2.2010 20:35
tady vam vlozim datlovnik ze seminek
stary jeden rok
stary jeden rok
dva roky stary
dva roky stary
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.134 (?), 17.3.2019 19:47

každým rokem v dubnu v chalupě na vysočině datlovník vyjmu z květináče, sekerou osekám kořeny, a dám do volné půdy.Totéž dělám i s palmou Trachycarpus. V říjnu je dám do nádoby zpět, poměrně přes zimu je málo zalévám.. Palmy rychle rostou, přesazováním do zahrady alespoň zpomalím růst. Jinak by mne palmy dávno vystěhovaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika