Dracena marginata - bily povlak mezi listy



host - 22.216 (?) 
19.4.2009 9:38, zobrazeno: 18479x

Dobry den, mam doma asi 2 letou dracenu marginatu a zacaly se mi na ni mezi listy tvorit takove bile povlaky. Tvori se v listovych ruzicich a tam zacinaji listy jakoby ozirat. Listy jsou slabe a casem opadavaji. Poradite nekdo prosim co to je a jak proti teto nemoci bojovat? zadne jine skudce jsem na ni nenasla. Moc dekuju za odpoved

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 117.119 (?), 19.4.2009 15:29

To vypadá na vlnatku nebo červce, existuje celá škála přípravků na vyhubení. A jelikož mě se na draceně objevilo více škůdců na jednou a přípravky jsem střídal, nemohu jednoznačně říct co si koupit aby to fungovalo. Ale zaměřil bych se na přípravky: Mospilan nebo Talstar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 20.4.2009 12:15
Dobry den, taky mam lehky problem s dracenou - vloni na jare jsem ji na vrcholu seriznul, odrezek dal do vody k oknu, krasne pustila dost korenu. Zasadil ji do koupeneho zahrad. substratu a od te doby zivori a ma na listech nejake nazloutle fleky. Neprelevam, neni v pruvanu, pres zimu je na svetle chodbe, kde bylo 15 - 17 stup.C, nyni tepleji. Puvodni rostlina je s odrezkem na stejnem miste, obrazila a rekl bych ze se ji dari. Prikladam fotky. Zdravi vas Sterba
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 21.4.2009 15:29

Rostlina vypadá dobře. Holt dlouhou dobu zakořeňuje a chvilku jí to bude trvat než bude opět růst. Ta skvrna vypadá na nějaký šok, jestli od hnojiva nebo sluníčka...

A úplně stejně jsem zařízl už před lety svojí dracénu, dokonce jsem i chvilku byl podezřelý, jestli to neni ona na fotce před lety. Dnes už má 180 cm a je pěkně poškrábaná od koček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Coda - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (191) - 207.2 (?), 23.4.2009 23:35
Diky za reakci! Kdyz vydrzi, dobre, kdyz ne, tak se svet nezbori:). Jeste mi ale zadna kytka neodesla:). Zdravi Vas Sterba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 184.51 (?), 8.9.2010 14:51

dobrý den, prosím o radu v poslední době se na mé draceně (cca 14 let staré) objevili lepkavé jakoby kuličky vody a začali jí flekatět listy - viz foto... prosím o radu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika