Croton



Gabriela K. - (20) - 107.37 (?)
16.2.2010 15:08

Hurá tak snad mám vyhránoLístečky přestali padat a zdá se, že vyrůstají i nějaké nové.Děkuju všem za radu Gabi

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Gabriela K. - (20) - 150.48 (?), 11.11.2009 19:50, zobrazeno: 41310x

Croton

prosím vás o radu.Mám Asi 1Olet kroton.Dříve jsem bydlela ve velmi světlém činžovním domě.Před 2 lety jsem se přestěhovala do rodin.domku, který je však velmi tmavý.Kroton od te doby vadne.Z dřívější robusní olistěné rostiny, se mi stává rostlinka, které neustále padaji listy a vadne každým dnem.Prosím o jakoukoliv radu.Dříve byla zasazená v plastovém květináči, nyní v hliněném.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 11.11.2009 22:05

Nemá květináč umístěný na chladnějším místě? Nebo má vliv ten květináč - měl by mít stále stejně mírně vlhko, v hliněných vlhkost kolísá. Ale tipla bych spíš, že mu je "zima na nožičky".    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Gabriela K. - (20) - 150.48 (?), 1.12.2009 18:43

Tak jsem Croton přesadila do plastového květináče, i když vím, že zrovna není vhodná doba na přesazování.Rostlinu jsem dala na světlejší místo.V bytě mám stálou teplotu 21.5C a lístečky mi pořád padají.Rostlinka už je má jen na svých vrcholech, tak po 3-6listech.Prosím o jakoukoliv radu.

           Gabi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 2.12.2009 23:04

Dobrý den,

Já vůbec netuším čím to může být, je to docela zajímavý problém. I když je jasné že je to způsobeno změnou prostředí. Sice tyto rostliny se po nějaké době přispůsobují jiným podmínkám, ale váš kroton je zřejmně velmi náročný. Dá se usuzovat že v substrátu problém nebude, myslím že nebude problém ani v té teplotě. Já mám kroton také několik let, ale v zimní zahradě roste jako z vody za poslední rok povyrostl asi o půl metru a to tam mám někdy teplotu i pod deset stupnů.

Může být ještě problém v zálivce, jestli máte vodu příliš tvrdou nebo je v ní obsaženo něco co mu vadí, tak je to jasné. Takže můžete třeba změnit zálivku a zalévat převařenou vodou nebo dešťovou a nebo ještě destilovanou a když ani to nepomůže, tak ho dejte někam kde je hodně vlhko a spousty světla. Nejlepší by bylo ho dát někam do nějakého skleníku, ale pokud nemáte tu možnost, tak ho zkuste dát do koupelny. Víc mě opravdu nenapadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 2.12.2009 23:24

Dobrý den, ještě se zeptám - jak vypadají ty opadané listy? Napadla mne ještě vlhkost vzduchu...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 3.12.2009 9:23

Kroton chce dost světla. Možná že nerozdýchává změnu k horšímu ve světelných podmínkách.

A není odolný proti vyschnutí - přinesla jsem si krásný kroton, který mám asi deset let, do kanceláře, a stačilo být párkrát přes prodloužený víkend pryč a začal shazovat listy. Spotřebuje totiž dost vody a i když jsem ho předtím pořádně zalila, stihnul brzo vyschnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 3.12.2009 9:49

Dobrý den, kdysi jsem kroton taky měla a přišla o něj - přelití - chvilku o něj musela pečovat maminka.A co je asi veliká pravda, kroton patří ke květinám které nejméně tolerují pěstitelské chyby.Hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Gabriela K. - (20) - 150.48 (?), 4.12.2009 17:34

děkuju vám všem Jsem vděčná za jakoukoliv radu.Ke Crotonu mám totiž srdečný vstah.Je ale zajímavé, že dřív žádnou péči nepotřeboval.Snesl i dlouhodobější sucho.To když jsem musela odjet na delší dobu.Lístečky měl pak uplně svěšené, a přesto mi asi 3krát kvetl.Ale tady na baráčku je to opravdu hruza.Padají jak staré tak i nové malé lístečky, úpně svěži... Dneska zase 4ksJe pravda, že domeček opravdu není moc světlý.Ted ho mám otočený na západ, a listy padají a padají Bohužel skleník nemám, ani zimní zahradu.Myslím, že nejsvětlejší místnost by mohla být koupelna na východ, ale tam teplota docela kolísáPřece už by si mohl za ty 2roky zvyknout ne?Ach jo.Kdyby vás ještě něco napadlo tak mi prosím napište.Gabi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 6.1.2010 1:56

pridavam se k tem listeckum.-- me take padali listecky krotonu ale spise na podzim.. nic jsem nemenila zalivku a podobne,,,, a na jaro mi narostly nove listky a mela jsem take chut uz ten croton vyhodit do popelnice, dostala jsem to od tchyne k narozkam a tak jsem se smala, ze to bylo venovane ne od srdce ale zduvodu, ze ja chtela misto rezane kvetiny do vazy nejakou s kvetinacem... ale ono to melo uz jen tycku jako stonek a na vrcholku bylo par listecku a pak na jaro mi jako by tvoril nejake kvety nebo jak bych to nazvala,,, no tak jsme se smali, ze asi opada aby mela na kvety, ale jinak nevim jak pokracuje dal dala jsem ho manzelovemu kolegovi z prace.. protoze je jedovaty a ja mam male dite.,.. ale jinak jsme doma oslovovali croton chyše jedova... tchyne se vzdy na me zlobila, myslela si asi, ze ji tak oslovuji ja...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Gabriela K. - (20) - 107.37 (?), 16.2.2010 15:08

Hurá tak snad mám vyhránoLístečky přestali padat a zdá se, že vyrůstají i nějaké nové.Děkuju všem za radu Gabi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika