Pryšec trojboký - měkne - lze mu vrátit život?



host - 41.8 (?) 
10.1.2018 1:38, zobrazeno: 6743x

Dobrý den, 

mám doma kaktus starý asi 22 let, je to nejspíše Pryšec trojboký, je vysoký 2,1 m.
Do léta byl zdravý, stabilní, pevný, krásně zelený. Poté jsem jej musela (z důvodu rekonstrukce) odsunout od okna (a otopného tělesa) na druhou stranu pokoje - do stinějšího místa ke dveřím. Bohužel jsem mu nevěnovala dostatek pozornosti a pozdě jsem si všimla, že začal měknout a opírat se o zeď, dokonce jedna "větev" se skácela k zemi a musela se odstřihnout.
Přesunula jsem jej tedy zpět na své původní místo k oknu (asi po dvou měsících od původního přemístění). Už je na svém původním místě asi měsíc, ale stále se nezlepšil, zůstal stejně prohnutý, jen není tak úplně měkký jako předtím. Nyní se začal prohýbat více a překlápí se i s květináčem.

Je prosím nějaká možnost, jak mu zase vrátit život? Nerada bych jej zkracovala, má krásnou stavbu, když jej porovnám s jinými, co máme doma. 

Budu moc ráda za jakékoli rady, děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.8 (?), 10.1.2018 1:40

připojuji fotku kaktusu


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.8 (?), 10.1.2018 1:41

takto vypadal dříve


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.19 (?), 11.1.2018 12:57

To je jasné, v tmavějším koutě se vytáhnul a změnilo se mu těžiště, proto přepadává. Jediné řešení je seříznout - začal bych tím, že bych odřezal všechny ty měkké části, pak bych viděl, jestli je potřeba "přitvrdit". Řezu se nebojte, obroste, i když ho ustříhnete až u země. Někdo možná poradí i přesazení, ale není to nutné. My pěstujeme doma stejnou rostlinu hydroponicky, jenom v keramzitu, už asi 20 let, substrát neměníme, jen kaktus jednou za čas zmladíme řezem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 11.1.2018 13:05

Ještě bych doplnil - velmi dobře mu udělá, když jej od jara do podzima necháte venku na sluníčku. Krásně se zpevní a podpoří v růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika