Příspěvky uživatele - JendaV

Ideálne skladovanie v prírode, 4.9.2015
Já jsem četl, že některé žížaly se mohou dostat až do hloubky 12 stop (asi 3,6 metru). 10 metrů je podle mě moc...
Pýchavka na zahradě, 2.9.2015
Já souhlasím s Ferdou. Důležité je neměnit podmínky v prostoru, kde roste podhoubí - nerýt, nehnojit, moc nešlapat, nezabíjet rostliny (podhoubí je na ně navázáno).
Zlomená jabloň, 28.8.2015 Obsahuje fotku
Z knihy Zahrada k nakousnutí od Seppa Holzera. Vyzkoušeno nemám.
Poznej půdu, 17.8.2015
Zelená organická hmota bývá rozkládána hlavně bakteriemi, které pro svůj pohyb vylučují sliz, který je zásaditý, takže předpokládám, že kompost z trávy bude mít tendenci k mírné zásaditosti. Naproti tomu pokud by byl kompost tvořen spíš hnědými... celý příspěvek >
Houba ve skleníku?, 13.8.2015
Podle mě nějaká hlenka (Fuligo septica?). Podle všeho se živí mikroorganismy.
Indiánská černozem, 12.6.2015
Člověk samozřejmě ovlivňuje přirozené koloběhy živin. Neřekl bych, že to je tím, že odnáší živiny. To dělají všichni živočichové. Problém je spíš v tom, že je nevrací zpátky - z pochopitelných důvodů (výkaly a mrtvá těla). Důležitější věc je, že... celý příspěvek >
Indiánská černozem, 12.6.2015
Jistěže učiní. Na tom funguje celá živá příroda. Z atmosféry (1. zdroj živin) se do půdy dostává uhlík a kyslík (rostliny je za vydatné podpory sluneční energie zabudují do svých těl, a když odumřou, tak je ostatní organismy rozloží a přemění na... celý příspěvek >
Zelenina pre prežitie, 25.4.2015
Dle Carol Deppe - The Resilient Gardener: hlavně brambory, dýně, fazole a kukuřice. Dále ovoce, ořechy, obilí, slunečnicová semena. Sice ne všechno je zelenina a ne všechno se dá jíst syrové, ale aspoň jako insporace...
Zelenina pre prežitie, 25.4.2015
Topinambur je výborný jako doplněk, ale ne jako hlavní kalorická potravina, protože jeho hlavní zásobní látku - inulin - člověk neumí strávit.
Obyčejný rýč (i fiskars) vs. bronzový, 26.3.2015
Můžete nastínit mechanismus, kterým obdělávání půdy nářadím dramaticky zúrodňuje půdu? Mně to nepřijde moc pravděpodobné.
Živý plot u rybníka, 30.1.2015
Mně napadl třeba bambus - vypadá to, že některé druhy rostou i v zamokřených půdách, našel jsem např. Phyllostachys heteroclada, ale ten by se asi rozrůstal k sousedům.
Komposter na zahradu cca 1500m2, 14.1.2015
Ropa samotná je organického původu a některé organismy ji dokážou rozložit. Houby (velice dobrá je v tom například hlíva ústřičná) mnohem lépe než bakterie. Výsledným produktem je houba, oxid uhličitý a voda. Větším problémem jsou... celý příspěvek >
Rakytník - keř, nebo strom?, 8.1.2015
Nebo ho můžete přehnojit a bude pak náchylnější k nemocem nebo mrazu. Navíc pokud do půdy dodáte najednou větší množství živin, tak vytvoříte prostředí, které mnohem víc vyhovuje ruderálním rostlinám (např. jednoletým bylinám) než dřevině,... celý příspěvek >
Rakytník - keř, nebo strom?, 8.1.2015
Rakytník roste na chudých půdách, na jeho kořenech žijí bakterie (většinou se tam nějak dostanou), které vážou vzdušný dusík a dodávají ho rostlině. Takže hnojit není třeba.
Jak hnojit rostliny v kůře, 30.12.2014
Jak se pěstují rostliny normálně, jak se na správnou zahradu patří?
Další diskuze:  1,  2  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika