Založení záhonu



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?)
18.2.2013 6:53

Stejně tak i granulovaný (ale ten do půdy dodá jen živiny, ne humus)....to není tak docela pravda. Možná to není vůbec pravda. Lepší by bylo napsat, že tam toho humusu dodá granulovaný možná míň než pravý hnůj, a to nejspíš hlavně proto, že toho granulovaného hnoje tam vzhledem k jeho ceně nikdy nedáte tolik jako byste dali toho pravého hnoje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Kačer - (32) - 64.210 (?), 17.2.2013 20:17, zobrazeno: 30353x

Ahoj zahradníci,

jsem zahradnický začátečník a proto prosím o radu. Nějakou tu literaturu jsem přelouskal i časopis zahrádkář si kupuji. Přesto nemám jasno v založení záhonu, respektive vyhnojení jeho tratí. 

Na jaře seříznu travní drn a rozdělím záhon do tří tratí. Jak je mám vyhnojit, abych dodržel rozdělení zeleniny do tratí do kterých patří? Mohl by mi někdo poradit jak to provést a co kam nasadit.  

(příklad: když celý záhon vyhnojím aorganickým i minerálních hnojivem, nebo hnojem, tak přece ten rok bych vlastně nesměl sadit třeba česnek, je to tak?) 

Moc děkuji za případné rady a přeji brzký konec zimy.  Břeťa

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 9.2 (?), 17.2.2013 20:29

Pozdě, seříznout a hnojit organicky jste měl napodzim. Česnek minerálním hnojivem samozřejmě hnojit můžete, nic se nestane. Tak jak jste to napsal to upravte s tím, že první a druhý díl přihnojíte zjara nějakým NPK, třetí necháte nehnojený. Pak budete mít tři "klasické" trati a do nich můžete sázet zeleninu podle doporučení, přičemž ten první díl bude jako hnojený hnojem. Letos zjara bych hnůj do záhonu nedával. Zeleninám, které se pěstují v první trati se nic nestane, když tam hnůj nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kačer - (32) - 64.210 (?), 17.2.2013 21:00

Na podzim jsem ještě nevěděl, že půjdu v Mičurinových šlépějích blush

Tak jsem to konečně pochopil. Moc děkuju. B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 17.2.2013 21:21

Pokud byste měl uleželý hnůj - ne čerstvý, tak pod rostliny 1.tratě - rajčata, papriky, celer, květák, okurky, brambory ho klidně můžete dát i na jaře. Stejně tak i granulovaný (ale ten do půdy dodá jen živiny, ne humus). Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kačer - (32) - 64.210 (?), 17.2.2013 21:35

Děkuji Lído. Takže když ke granulovanému přidám kompost, tak tam bude i ten humus, že? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 17.2.2013 21:38

Ano, bude   :-)))         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 18.2.2013 6:53

Stejně tak i granulovaný (ale ten do půdy dodá jen živiny, ne humus)....to není tak docela pravda. Možná to není vůbec pravda. Lepší by bylo napsat, že tam toho humusu dodá granulovaný možná míň než pravý hnůj, a to nejspíš hlavně proto, že toho granulovaného hnoje tam vzhledem k jeho ceně nikdy nedáte tolik jako byste dali toho pravého hnoje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.68 (?), 18.2.2013 8:01

Paní Lído, moc se omlouvám, ale pod rajčata, papriky, květák i okurky můžete navalit čerstvého hnoje kolik se ho tam vleze a rostlinky si budou vrnět blahem. Jen se ten hnůj překryje vrstvou země a je to. I granulovaný hnůj dodává do půdy humus, je to v pohodě. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 18.2.2013 12:22

Paní Lída zřejmě myslela, že v granulovaném hnoji chybějí živé organizmy, které jsou nedílnou součástí humusu. Samozřejmě, že při výrobě granulí se žádný humus z hnoje neodstraňuje.Zapravením do půdy se mikroby ve vhodném prostředí rychle zpět namnoží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kačer - (32) - 64.210 (?), 18.2.2013 17:48

Všem děkuji za přispění do diskuse. Myslím, že jsem pochopil co jsem pochopit potřeboval. Mějte se krasně a zahradě zdar! :-) B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika