Výsadba foliovník



host - 6.180 (?)
4.5.2021 19:17

A myslíte, že existuje nějaký jiný teplovzdušný ventilátor s vyšším krytím? Nevím, že bych o nečem takovém věděl. Samozřejmě tím vlhkem víc trpí, než když je v suchém prostředí. Ale ventilátor v ceně 200-400Kč ať už je z Lidla nebo z Číny v případě koroze a následné poruše snadno nahradíte. Zatím se mi to za ta léta co ho používám nestalo. A že by vás ohrožoval na zdraví, to jedině snad při zalévání a přitom by byl pod proudem. Alex

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 4.5.2021 21:20

Obo, to vůbec není špatný nápad. Zaměřte ji ale spíš na rajčata a papriky, salát i ostatní zelenina porostou i v těchle teplotách, zvlášť v "makroloníku".

A nebylo by marné to vztáhnout k teplotám půdy, případně k teplotám při zemi. To by mohlo vyléčit některé nadšence jako já z přehnaného optimismu.wink

Šestistupňový rozdíl je docela slušný. Technická otázka: jak máte ošetřené tepelné mosty? Tam si myslím, že jsou rezervy.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 99.186 (?), 5.5.2021 17:24

Tepelné mosty neřeším. Je poměrně velký cca 5x3m, takže na jednu noc naabsorbuje dost tepla, aby se nějaké teplo udrželo. Makroloňík není zcela neprovzdušný a sem tam je nějaká fučka. Všechny boční okna jsou dřevěná a otevíratelná na pantech. Jakmile je konec května, tak nechávám okna otevřená přes noc. Snižuje se rapidně vlhkost a plíseň bramborovou teoreticky řeším jen v jednotlivých případech. Spíš mi tam škodí molice,, ale zásadně nestříkám. 

Jedné věci jsem si ale všiml. Nevím určitě zda je to tím makrolonem a nebo teplejšími lety.  Rajčata mi červenají okolo 5 července a před tím koncem až začátkem srpna. Také jsem dříve ve SKLENÍKU začátkem listopadu před mrazy sklízel ještě zelená rajčata a nechal dozrát doma. Nyní v MAKROLOŇÍKU při pěstování 6-7 pater mi vše dozraje ke konci října. Dříve mi papriky šli špatně. Nyní v makroloňíku je pěstuji rád, protože krásně plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 5.5.2021 22:16

A nosná konstrukce je ocelová nemo z jiného materiálu?

Tepelnými mosty jsem nemyslel škvíry, ale teplovodivé materiály (především kovy), které spojují interiér s exteriérem. Za běžných podmínek nejsou moc důležité, ale pokud nastane po chladném a zamračeném dni mrazivá noc, snižují teplotu významně.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.103 (?), 4.5.2021 8:32

Musím říci že mě láká výsadba již tento víkend.

Potvrzuji že foliovník je prdlajs izolace. S poklesem teploty a odchodem slunečních paprsků je uvnitř venkovní teplota během chvilky.

Jako projektant elektro bych vzhledem k vlhkosti obyčejný ventilátor z LIDLU do skleníku / foliáku nedával.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.180 (?), 4.5.2021 19:17

A myslíte, že existuje nějaký jiný teplovzdušný ventilátor s vyšším krytím? Nevím, že bych o nečem takovém věděl. Samozřejmě tím vlhkem víc trpí, než když je v suchém prostředí. Ale ventilátor v ceně 200-400Kč ať už je z Lidla nebo z Číny v případě koroze a následné poruše snadno nahradíte. Zatím se mi to za ta léta co ho používám nestalo. A že by vás ohrožoval na zdraví, to jedině snad při zalévání a přitom by byl pod proudem. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.4 (?), 4.5.2021 19:35

Tak samozřejmě, že ve skleníku žádná velká vlhkost není (aspoň v tom mém) a ventilátor používám už několik let bez jediného problému či koroze. Díky tomu mám jednoduše a automaticky pořešeny jarní mrazy a nemusím se u nic složitě starat a vymýšlet věci, které tu jsou popisovány. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 28.103 (?), 5.5.2021 6:32

Nejhorší to bude při samotném sepnutí. Jakmile ventilátor poběží tak předpokládám, že bude vevnitř teplem vysušený. Žádný ventilátor s krytím neznám, nicméně poměrně často v projektech osazuji v koupelnách poblíž vany (blíže než 60cm dle normy) topnou spirálu do tepelných žebříků. Ta musí mít zvýšené krytí.

Jestli ho máte venku pod proudovým chráničem a blízko skleníku kolík v zemi máte únikový proud v případě težké vlhkosti. Když tomu předřadíte 6A jistič tak máte selektivitu (nevyhodí vám to jistič v domě) do cca 1,2kW výkonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 5.5.2021 6:43

Ještě topné rohože do koupelen mají zvýšené krytí. Až IP67.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jalapeno - (24) - 28.103 (?), 5.5.2021 6:58

Mohu se zeptat kolik ventilátor žere wattůl aby Vám to vytopil?

Díky

Jinak se mi účet stále odhlašuje. jednou publikuji jako host pak jako Jalapeno =/. To je bordel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.180 (?), 5.5.2021 8:01

V drtivé většině mají ventilátory dvojitou izolaci a dva stupně výkonu.1000 a 2000W. Na asi 25kubíkový skleník jsem ještě nikdy nepoužil druhý stupeň. Záleží taky samozřejmě na venkovní teplotě. Ale za asi posledních 10let u mne v mrazové kotlině 230m/m.nikdy během od asi15.dubna do léta neklesly teploty pod mínus 3stupně. Pokud si nechci, nebo nemohu zacpat byt rajčatama, tak studený skleník, nebo jiný " ňík " je asi nejlepší řešení. Když se to zapne buďto automaticky, nebo ručně(můj případ) asi tak ve dvě hod. nad ránem, tak to vypínám v 6,nebo7hod. To máte nějakých 4-5kWh 

Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika