Výsadba do skleníku



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
11.3.2017 18:05

Rajčata ani surfinie do nevytápěného skleníku bych ještě nesázel. Ale nechal bych je tam v květnících přes den a bude-li noční teplota nad nulou, tak i přes noc. Přeci jen je i ve skleníku více světla, než za oknem. Ve skleníku mám zatím jen část sadby raného květáku, raného zelí, rané kapusty a raného salátu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 111.26 (?), 11.3.2017 10:56, zobrazeno: 26324x

Chci se Vás zeptat jak jste na tom se sázením do skleníku. Mám doma rajčata z výsevu a včera jsem koupila Surfínie. Chci to dát do skleníku aby mi zesílili popřídadě přehodím netkanou. Není ještě moc brzo? Skleník je nevytápěný. V předpovědi na týden byl v noci max -1°C.

Děkuji Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 11.3.2017 11:48

Je to brzo-resp.chladno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.34 (?), 11.3.2017 12:48

Záleží z akej ste oblasti. 

Ja už mám v skleníku zasiate reďkovky a šalát. Cez slnečný deň stúpa teplota v skleníku na cca 25-29 stupňov. 

O pár dní už budem prvé reďkovky aj zberať.

Ráno je prevažne ako vonku +- nejaký stupeň.

Papriky a rajčiny budem sadiť asi dako v polke apríla. Podľa počasia. 

A inak reďkovky a šalát mám aj vonku na záhrade zasadené. Zatial nevzišli. 

Južné slovensko v pohode teda. Koncom marca už hlásia možno aj 20 stupňové teplá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.26 (?), 11.3.2017 13:01

Ředkvičky a salát jsem sela převčírem. Právě že se mi zdá že už nebude taková zima. Bydlím na jižním kraji Českého ráje. Skleník ze skla 250 metrů nad mořem. Od úterý předpověd 14 stutňů tak počkám do úterka.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 147.114 (?), 11.3.2017 13:07

Rajčata? Jak chcete... vloni jsem si říkal to samé, a vše mi ve skleníku zmrzlo na konci dubna, jak byly ty drsné noční mrazy. U nás po 3 noci -7°, ve skleníku to kleslo pod 0°...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 11.3.2017 13:21

U nas boli minuly rok tiez mrazive noci, ale v skleniku mi nezmrzlo vobec nic. Takze tento rok sa uz neobavam a som odvaznejsi. Vysadzam skor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 147.114 (?), 11.3.2017 14:12

Každý nemá tak hyper super skleník jako vy a nepěstuje v něm papriky už od března. wink Mám obyčejný 4mm polykarbonát bez pečlivé izolace všech fuků, jako asi většina, a jen sděluji, jak se takový skleník chová. Zvážení pěstování rajčat je už na tazatelce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 11.3.2017 18:05

Rajčata ani surfinie do nevytápěného skleníku bych ještě nesázel. Ale nechal bych je tam v květnících přes den a bude-li noční teplota nad nulou, tak i přes noc. Přeci jen je i ve skleníku více světla, než za oknem. Ve skleníku mám zatím jen část sadby raného květáku, raného zelí, rané kapusty a raného salátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 11.3.2017 13:18

Ja mam nevykurovany sklenik, ale termoziolacny z polykarbonatu 10mm. Celu zimu tam pestujem spenat, salat, cibulku a redkovku. Postupne to konzumuje. Pred tyzdnom som tak uz zasadil rajciny, vysievane na silvestra a zda sa, ze dobre tam prosperuju. Tento tyzden bol super, denne doploty z skleniku dosahovali 20-23C, v noci to nekleslo pod 8C.

Zajtra tam uz asi dam aj niekolko paprik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 14.3.2017 7:08

Nocne mrazy sposobuju, ze teplota v noci v skleniku klesa k 5C. Paradajkam to asi nerobi moc dobre, lebo chytili mierne fialovu farbu. Tak snad to preziju. Cez den dosahuje teplota 25C, takze akumulacia zohrava svoju ulohu a v skleniku v noci este nemrzne...

Vyhlad teploty je vsak pozitivny...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika