Vlastní zelenina vs koupená - poměr cena: chuť



Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?)
2.1.2018 17:48

Celkově to asi trochu nechápu, asi nejsem v obrazu. Dnes již snad nejde přeci o výtěžek (to přenecháme velkopěstitelům), ale o dobře strávený čas na čerstvém vzduchu s tím bonusem, že se snad něco urodí. 

Pokud se to podaří,  tou největší odměnou pro mne je, že mohu nadbytky rozdat ať již v příbuzenstvu, známým a sousedům i jiným, kteří se mi zase občas odmění svými produkty. Zlepšuje to i sousedské vztahy a pocit, že svým blízkým vypěstuji sice na pohled ne prvotřídní plody, zato nikdy nestříkané chemií, je k nezaplacení.

Co se týče příspěvku mnohem výše o smysluplnosti pěstování jednotlivých zelenin, rád bych doplnil, že v marketu koupíte zpravidla cibuli Stuttgartskou, ale Všetanu tam nenajdete. Schválně si vzpomeňte, kdy naposled jste si zaplakali u krájení cibule ze supermarkertu a pak zkuste Všetanu.

To vše je moje motivace. Občas se mi někdo ptá, zda něco dělám, moje odpověď zní : Ne, jsem na Mýtině a odpočívám. Dělám jen to, co mi v danou chvíli baví (se zřetelem k tomu, co by asi měl zahrádkář v dané době dělat), a dokud mne to baví,  pak jdu zase dělat něco jiného. Ono se to nepo...

Jinak všem přeji jako vloni, tak akorát slunce, vláhy, tepla a co nejmenší výskyt škůdců.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
   
host - 227.97 (?), 27.12.2017 13:46

Prosím Vás, co tady melete o penězích, vždyť to je užitečný koníček. Každý koníček něco stojí a s penězi to nemá nic společného. Je to láska, relax a občas nějaký užitek. Už se těším na jaro. Přeji hodně zdaru v pěstování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 27.12.2017 14:43

Jednak reagujete rychle jak Šípková Růžena, druhak v názvu vlákna - můžete se podívat - je mimo jiné:  cena: chuť.  Cena obvykle o penězích bývá, i když to jde i jinak, např. ženu za velblouda a podobně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 6.138 (?), 1.1.2018 20:48

Milý Pepé, je dobře, že jste se svěřil. Máme společný nejmíň kus profesní kariéry: dělal jsem MOV (tedy mistra - to pro ostatní, ne pro Vás) 8 let předtím, než jsem úplně změnil obor. Elektrikářům, rovněž ve strojírenském učilišti. Jasně, není to tak úplně srovnatelné, elektrikáři byli tak trochu nad průměrem učiliště. Ale vím, o čem je řeč a proč jste takový, jaký jste. A pochopení je základ tolerance. Takže Vaše další negativní příspěvky budu zpracovávat úplně jinak: odečtu to nihilistické a soustředím se jen a jen na fakta. Já to sice dělám tak nějak automaticky, ale vy zasluhujete V.I.P. zacházení. A ne, není v tom ani špetka ironie, věřte mi.

Krásný nový rok. A skvělou zeleninu.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 2.1.2018 15:56

a30: Já chápu rychle, ale musí se mi to několikrát opakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 2.1.2018 15:03

M.HP: Je hezký, že jsme splynuli proudem svých myšlenek, ovšem celkově to vyznívá divně, protože jak je zde dobrým zvykem, smázli ten původní post i moji reakci. Takže jako obvykle, když to čte kolemjdoucí, má pocit, že by měl volat Chocholouška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.110 (?), 31.12.2017 19:55

Tak tak, velmi rozumny nazor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Hospůdka na mýtince - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (105) - 38.61 (?), 2.1.2018 17:48

Celkově to asi trochu nechápu, asi nejsem v obrazu. Dnes již snad nejde přeci o výtěžek (to přenecháme velkopěstitelům), ale o dobře strávený čas na čerstvém vzduchu s tím bonusem, že se snad něco urodí. 

Pokud se to podaří,  tou největší odměnou pro mne je, že mohu nadbytky rozdat ať již v příbuzenstvu, známým a sousedům i jiným, kteří se mi zase občas odmění svými produkty. Zlepšuje to i sousedské vztahy a pocit, že svým blízkým vypěstuji sice na pohled ne prvotřídní plody, zato nikdy nestříkané chemií, je k nezaplacení.

Co se týče příspěvku mnohem výše o smysluplnosti pěstování jednotlivých zelenin, rád bych doplnil, že v marketu koupíte zpravidla cibuli Stuttgartskou, ale Všetanu tam nenajdete. Schválně si vzpomeňte, kdy naposled jste si zaplakali u krájení cibule ze supermarkertu a pak zkuste Všetanu.

To vše je moje motivace. Občas se mi někdo ptá, zda něco dělám, moje odpověď zní : Ne, jsem na Mýtině a odpočívám. Dělám jen to, co mi v danou chvíli baví (se zřetelem k tomu, co by asi měl zahrádkář v dané době dělat), a dokud mne to baví,  pak jdu zase dělat něco jiného. Ono se to nepo...

Jinak všem přeji jako vloni, tak akorát slunce, vláhy, tepla a co nejmenší výskyt škůdců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.1.2018 21:32

S koupenou a vypěstovanou zeleninou (dámy prominou, dnes to lze i naopak) je to jako s koupenou a milovanou ženskou. Koupená je na konzumaci a milovaná na trvalý vztah.

Přemýšlel jsem, co mne na tom pěstování tak baví. Přišel jsem na to, že v mládí to byla ta konzumace, sežrání. Ale jak stárnu, přesunulo se to spíš k té radosti z toho, že to pozoruju jak to roste (občas taky ne, ale neúspěchy přece musí být, abychom vůbec poznali, co je úspěch). Ne, že by to sežrání nebylo také důležité, ale je až druhotné. Když mi někdo daruje skvělá rajčata (doma pěstovaná), není to to stejné, jako když si je vypěstuju sám.

A taky mne baví hádat, co co udělá, když já udělám/neudělám tohle. Jo, dalo by se tomu říct "věda", ale to je příšerně nadsazené. Ve skutečnosti je to jen prachobyčejná zvědavost. A je normální, aby člověk byl s věkem stále zvědavější? Pokud ne, jsem nějaká úchylka.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika