spirála na rajčata a okurky



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
15.6.2017 8:11

Papriky nerostou do 2-3m jako rajčata, spirály mi přijdou zbytečné. Mám je ve skleníku vždy bez opory, ale jestli je máte venku, tak bych ke každé píchnul nějaký klacek a omotal dokola kus provázku. Pokud už máte řešení s kolíky na koncích, pak bych ty provázky natáhnul stylem "slalom", tj. 2 provázky kličkující kolem rostlin z obou stran (jeden zprava a druhý zleva), to stejné pro druhý řádek. Pak by to mělo držet docela dobře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
proky - (25) - 241.241 (?), 21.4.2017 13:29

spirály jsou super používá na rajčat i nakládačky, nic nleží na zemi, krásně se to obtočí, loni ze 7 rostlin nakládaček 85 zavařených sklenic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.198 (?), 22.4.2017 6:47

Tak to jsem rád, že se pan Burda chová již trochu jinak, před lety, když jsem chtěl přijet, vybrat, zaplatit v hotovosti a odvézt nějakých 50 nebo 100ks spirál a požádal jsem o nějakou malou slevu, měl řeči, že s tím chci kšeftovat. Nechápal, že je to jen pro mě, pekelně mě nasrkl, vyřešil jsem opory pro svých 70-150 rajských ročně jinak, no samozřejmě řešil jsem to i pro známé. On tehdy přišel o peníze a o možná i o pár zákazníků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 15.6.2017 8:01

Nemáte někdo zkušenosti se spirálami na papriky, popř. foto? Mám dva krátké řádečky (2x10 ks) paprik. Na konci řádku zatluču kolíky a natáhnu provázky sem a tam, mezi nimi jsou papriky, ale není to nic moc. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 15.6.2017 8:11

Papriky nerostou do 2-3m jako rajčata, spirály mi přijdou zbytečné. Mám je ve skleníku vždy bez opory, ale jestli je máte venku, tak bych ke každé píchnul nějaký klacek a omotal dokola kus provázku. Pokud už máte řešení s kolíky na koncích, pak bych ty provázky natáhnul stylem "slalom", tj. 2 provázky kličkující kolem rostlin z obou stran (jeden zprava a druhý zleva), to stejné pro druhý řádek. Pak by to mělo držet docela dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.35 (?), 15.6.2017 9:21

No, právě tak to dělám. Mám je ve foliáčku, výška rostlin bývá kolem 65 cm a provázku musím musím dávat dvě patra a stějně se nějaké větvičky vylomí. Provázky se pronesou a tak je musím ještě přivazovat k obloukům. Je to zkrátka změt provazů.  Jednou jsem omylem vysela a zasadila tzv.vysoké a to bylo kolem jednoho metru, to teda bylo!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vvd - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 208.154 (?), 15.6.2017 14:24

Několik spirál na papriky mám, ale moc je nedoporučuji. Musíte do nich vrcholky paprik strkat, jinak nefungují. A jsou poměrně úzké, rostlina je uvnitř hodně namačkaná. 

Na druhou stranu vyvazování provázkem ke kolíkům je taky opruz, asi ještě horší než motání do těch spirál. Zatím jsem nenašel řeršení, které by mi zcela vyhovovalo.

Jo a nevyvazovat papriky ve skleníku - to je pro mne sci-fi. V listopadu mívají rostliny již kolem 1,5m a bez úvazku by byly zcela rozlámané.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.242 (?), 15.6.2017 22:30

to vam tie 1,5 m papriky zavidim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 17.6.2017 19:39

Tak jsem zakoupila roxor o průměru 6 mm a stvořila spirály na papriky :-). Z dvoumetrového kusu je výška kolem 45 cm cena 11,50, ze třímetrového asi 58 cm cena 17 Kč. 20 cm do země a průměr je od 15 do 20 cm, jak se to povedlo. Ramiro mám v „kleci“, co používám na rajčata v kýblíkách. Výška toho okrasného plůtku kolem 60 cm, v zemi asi 5 cm. Cena je kolem 35,-Kč. Není to žádná sláva, uvidíme, jak se to osvědčí. Ale pořád to asi bude lepší, než mít ve foliáčku provazárnu.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.35 (?), 3.7.2017 13:25

Hotovo, u každé papriky spirály nebo "klece" a zatím dobrý.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.7.2017 23:14

Ty spirály se mně opravdu líbí. To jste si opravdu stáčeli sami doma?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika