Slunce a rajčata



Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?)
28.8.2012 17:24

Jak poznám že to je technicky zralé? kozí a beraní rohy? já to trhám někdy když je to červené jenom z půlky a do 3 dnů je to červené celé, ale uplně zelenej sem neotrhl tak nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.8.2012 14:55

Já také sklízím o 106, hlavně na sušení a protlak, na jídlo to už skoro nikdo nechce,  soudky na keřích přezrávají, nevíme co sníst dříve - rajčata, melouny, papriky, lilek, okurky, broskve, ostružiny, réva, burčák. Nastane podzim, zima a budeme chodit s mlsnou hubou a hledat něco ke snědku. Sušička jede skoro nonstop, přidávám snímky kolik rajčat je potřeba na necelý litřík sušených.

Igelitka rajčat, asi 5-6 kg na jednu várku
Igelitka rajčat, asi 5-6 kg na jednu várku
a to je výsledný produkt.
a to je výsledný produkt.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.8.2012 15:03

Pěkně usušené. To všechno nakládáte do olivového oleje nebo skladujete jako sušené?

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.8.2012 15:12

Všechno do oleje, používáme i řepkový nebo slunečnicový, zvlášte pokud dělám paprikový olej (jedna kávová lžička papriky na deci oleje, dvě hodiny nechat odstát, paprika sedne na dno, olej se slije a je krásně do červena).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.8.2012 15:27

Já jsem loni používal slunečnicový olej a nechutnalo mně to tak jako s olivovým. Ale cena olivového oleje je někde jinde.Ta paprika ve slunečnicovém oleji se mně moc líbí, pochopitelně je to asi lžička sladké papriky. Asi to vyzkouším i s trochou chilli. 

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 28.8.2012 21:07

my zasadne susime a uskladnime do nadoby, v zime zu toho delame pyré na testoviny s bylinkami, staci to dat do vody-ono to nabobtná a necha se to rozmixovat-no lahudka!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 28.8.2012 14:22

Zčervenají, ale pokud nedosáhly alespoň technické zralosti tak to bude jen nezralé "zelenisko". Vidím že je Vám líto otrhané plody vyhodit ale věnujte se spíše těm co zůstanou na rostlině. Když je protrháte tak budete mít méně větších plodů, když ne tak více malých.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Falcon - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 216.2 (?), 28.8.2012 17:24

Jak poznám že to je technicky zralé? kozí a beraní rohy? já to trhám někdy když je to červené jenom z půlky a do 3 dnů je to červené celé, ale uplně zelenej sem neotrhl tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 28.8.2012 17:59

"V technické zralosti jsou už plody vhodné ke konzumaci, v botanické zralosti mají plně vyvinutá a zralá semena", jinak řečeno, v technické zralosti jsou plody např. světle zelené, v botanické červené. Vemte plod papriky (zelený) do prstů a lehce stiskněte, pokud cítíte praskání v plodu tak ji sklízejte. Chce to trochu citu ale je to osvědčená metoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 28.8.2012 13:59

Taky jsem nebyl letos spokojený právě se Stupickým. Prakticky od té doby co mně dozrála jiná rajčata, tak jsem ho nejedl a přidával jsem ho jen k ostatním při dělání šťávy a protlaku. Dnes když jsem odcházel ze zahrady, tak jsem si vzpoměl na tento Váš příspěvek a vrátil jsem se abych ochutnal Stupické.  Tentokrát nemělo chybu (nevím čím to je, možná tím sluncem, u nás zase pořád svítí)

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 11.236 (?), 28.8.2012 17:42

Nestačím se divit - Stupické u Prahy mi letos jde nejlépe za posledních 5 let. Loni jsem měl žluté límce, před tím plíseň...

Idyll červený a žlutý jak bysmet.

Letos vydatně hnojím NPK, přiměřeně zalévám denně, zálístky už neřeším, růst se zpomalil a jen rodí a rodí a... J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika