Sklizeň rajčat a paprik - 2018



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?)
18.7.2018 20:58

Obdivuji to množství rajčat, ale ještě víc obdivuji to, že je někdo schopen takové kvantum zpracovat.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 33.10 (?), 18.7.2018 19:43

Krasna uroda mnoho odrud a barev rajcat   ale papriku polni nebo skenikovou jsem zatim nevidel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.7.2018 10:53

Ať jsou tady aspoň nějaké papriky - přikládám obrázek. Papriky mi letos dobře rostou, ale moc jim teoreticky nerozumím. Při výsadbě dávám kompost, semínka mám většinou z paprik koupených v zimě v marketu, občas zalévám (za horka denně, pokud nejsem na cestách). Nepoužívám oporu a zatím ani hnojivo. Před silnějšími dešti otrhávám větší plody, jinak mohou hnít. Některé sazeničky pocházejí z přímého výsevu do pařeniště pod lexanem (zač. dubna). Ty větší jsem předpěstovával v kelímcích. Rostliny dorostou až do 1 metru. Teploty do 40 st. snášejí dobře. Letos však bylo nejvíc 34. Rajčátka v košíku jsou nějaká cherry původem z Maroka (z koupeného plodu). Jsou mimořádně chutná.

Papriky a rajčátka (zahrada v Bulharsku)
Papriky a rajčátka (zahrada v Bulharsku)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 23.7.2018 11:08

nádhera!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 23.7.2018 15:52

Mimmo, vysel jsem jen jednu odrůdu z těch semen co jste mně poslal. Mělo to být podluhlé rajče. Vyrostlo mně toto krásné velké srdce. Je to n echtěná záměna nebo to může být zkříženo s něčím jiným? Bulharské to asi bude.

           Vladimír

Bulharské srdce
Bulharské srdce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 23.7.2018 17:49

Vybral jsem si tři odrůdy, které se mi líbily a měly to být ustálené odrůdy opakovaně vysévané. Semínka jsem odebíral osobně na označený papír. Tak nevím, co se stalo. Takový plod jsem neměl. Mně se nejvíc zamlouvaly ty růžové ("malinové"). Myslel jsem, že nechtěné křížení není u rajčat a paprik běžné. V okruhu 50m od mých rostlin se však pěstuje víc než tisíc rajčat a paprik a taky je tam 15 úlů. Možná se včely snažily víc než se po nich chtělo. Pokud budete chtít originální semínka z prodejny, bude to se zárukou. Podlouhlé růžové mám letos, ale hybrid F1 (Rugby). Mimochodem výborné a velmi ranné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 18.7.2018 20:58

Obdivuji to množství rajčat, ale ještě víc obdivuji to, že je někdo schopen takové kvantum zpracovat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Darina2152 - (15) - 253.174 (?), 19.7.2018 9:40

Kečup, který mi vyhovuje:

2 kg měkkých, zralých rajčat, 250 g cibule, 250 g jablek, můžeme přidat 1-2 feferonky pro ostřejší chuť, 150 g cukru, 1 PL soli, 0,8-1 dl octa, 5 kuliček nového koření, 10 kuliček černého pepře, 3 hřebíčky a špetka skořice. Zeleninu a jablka pokrájet, rozdusit, potom přidat ostatní, dusit do potřebné hustoty asi 1 hodinu. Záleží to na vodnatosti rajčat. Rozmixujeme a přepasírujeme přes cedník s malými oky. Vzniklou směs dodusíme do požadované hustoty.

Kdo má rád výraznější kečup, dá více koření (až 1 PL pepře a nového koření) a již zmiňovanou feferonku. Pro mé chuťové buňky byl 1 dcl octa moc, tak jsem trochu ubrala. Kdo vaří kečup z kečupových rajčat, ubírat nemusí, ale já ho vařila převážně ze Startu a rozvar byl o něco řidší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sita77 - (7) - 199.129 (?), 19.7.2018 11:04

kečup dělám hodně podobně, nedávám nové koření a hřebíčky ale navíc tam mám vždycky čerstvý bobkový list. jinak je to stejné. Cukr a ocet ladím podle chuti, hodně záleží na odrůdě rajčat a vlastně i jablek.  Všechno krájím jen na takové halabala větší kusy, dám dohromady do kastrolu a vařím až do zhoustnutí. nechám mírně zchladit

a vezmu to přes odšťavňovač - pasírování je pro mě zdlouhavé a pracné, z odšťavňovače mi vyjede méně než dvě lžíce odpadu.

K ostré variantě přidám pepř a feferonku.

Jo a velká rajčata krájím na tlustější plátky a suším a nakládám s česnekem a bylinkami do oleje, spousta lidí na to čeká jako na ježíška.

založeno na kečup
založeno na kečup
nakládaná rajčata a kečupy - část výrobků z 2017
nakládaná rajčata a kečupy - část výrobků z 2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 20.7.2018 13:38

Ty sklenice jsou perfektní "škoda jich zožrať", ta pečlivost je obdivuhodná. smiley

Já: elek. mlýnek na maso, kovové sítko+zběračka, svařit a zavařit. smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 32.236 (?), 22.7.2018 8:42

Zdravím, můžete, prosím, zveřejnit,  KDE kupujete semena těchto unikátních rajčat?

Moc děkuji a přeji hodně radosti se zahrádkou. Jarda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika