Sklizeň rajčat 2013



AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?)
12.7.2013 8:09

já mám výbornou zkušenost s PREV B 2...měla jsem silně napadeny r. lilku ve skleníku..2x postříkáno a je klid..lze i preventivně..je neškodný a nádherně voní..doporučuji všem

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 10.7.2013 21:34

Rastliny sú tmavozelené, okrem rastlín odrody Ildi, tie sú pomerne svetlé, ale zjavne to tak má v ich prípad byť, pretože majú každá stovky plodov.

Tu je bifteková, odrodu bohužiaľ nepoznám.

Zámerne ju mám na viac výhonov, hnojím dostatočne, takže zvláda udržať svojich 21 plodov.

Budúci rok ju vyskúšam aj za oknom, kedže je veľmi nízka.

bifteková
bifteková
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 10.7.2013 21:44

To stupické máte polní nebo skleníkové? Pěstuji také stupické polní i stupické skleníkové, zatím nezrají, ale listy na nich mám úplně jiné, i tvarem plodů u stupického polní se vůbec nepodobají těm vašim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 11.7.2013 6:20

Je to poľné, ale vždy si vyberám semená z plodov a tento rok som si všimol, že niektoré majú mierne odlišné plody, než tie minuloročné, tiež olistenie je troška iné.

Žeby sa s niečím skrížili?

Na balkóne mám totiž rastlinu na rastline a viac odrôd.

Ťažko povedať, ale chuťovo sú stále úžasné, prvé zrelé plody som mal pred dvoma týždňami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.7.2013 16:56

Když se jeden prokouše těmi všemi tématy, "zmrzlí muži", "co říkáte na stávající počasí", "mrazy v květnu", "jen tak si trochu postěžovat" a spoustu jiných, tak se konečně dopídí k tomu na co celou dobu čekal, ke sklizni. Takže všem dobrou chuť!!! yes

Je tam Berry, Mini San Marzano, Golden Gem, Sungold, Superb, Tango, Orange Santa, vše z květináčů, na slunci pěstované, slaďoučká pohádka s rajčatovou příchutí cheeky, lesknoucí se jako dětská prdelka. 

PS: A do toho musí začít zase pršet, vichr a ochlazení, co bychom však po nejteplejším měsíci v roce chtěli? Slunce a teplo? To bychom byli moc nároční, teplo si užijeme v zimě frown.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 11.7.2013 18:27

Pane Mirku, Vaše plody sú vždy nakrajšie, tuším ich je aj škoda zjesť, pestujete desiatky odrôd, závidím Vám toľko chutí.

U nás na Slovensku máme najlepšie možné počasie, toto leto stále teploty okolo 30°C, nad 30°C sa teploty veľmi nedostali, ale je stále veľmi teplo a slnečno, čo je ideálne.

Svilušky, môj jediný problém, sú po smrti vďaka Vašej rade, pán Mirek, rastliny sa regenerujú a plodia ako divé, choroby moje rastliny zatiaľ obchádzajú.

Zajtra na raňajky bude chlieb s maslom a pár plodov Kumato + nejaké drobotiny na chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.120 (?), 11.7.2013 19:04

Jaká byla ta rada na svilušky? A mám je postříkat preventivně, i když zatím nejsou? :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 11.7.2013 19:21

Vertimec, po napadení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 11.7.2013 19:32

Rada znela: Vertimec 018 EC

Preventívne nestriekajte, prvý postrek spravte pri prvom výskyte svilušiek, to poznáte ľahko podľa bielych bodiek na listoch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 12.7.2013 8:09

já mám výbornou zkušenost s PREV B 2...měla jsem silně napadeny r. lilku ve skleníku..2x postříkáno a je klid..lze i preventivně..je neškodný a nádherně voní..doporučuji všem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 69.215 (?), 11.7.2013 20:05

U nás na Slovensku máme najlepšie možné počasie, toto leto stále teploty okolo 30°C, nad 30°C sa teploty veľmi nedostali, ale je stále veľmi teplo a slnečno, čo je ideálne.

záleží kde na Slovenskuwink, stále teplo je tak na podunajskej nížine, u nás sa zase striedajú extrémne zmeny počasia - trópy a jeseň...ale v priemere to celkom ujdesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika