Sklizeň rajčat 2013



host - 96.54 (?)
7.7.2013 9:25

Nasadila jsem do kýble Principe Borghese, má kolem dvaceti květenství, plody ještě ne. Na různých webech jsou rozdílné informace: Rajče je velké jako švestka nebo zase má kolem deseti cm, má semen hodně nebo málo a pod. Nevíte, jaké má teda plody?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 5.7.2013 14:27

3x hurá a sláva, konečně jsem se dočkal prvního rajčátka a další už začínají chytat barvu.

Minigold
Minigold
Tumbler
Tumbler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.54 (?), 7.7.2013 9:25

Nasadila jsem do kýble Principe Borghese, má kolem dvaceti květenství, plody ještě ne. Na různých webech jsou rozdílné informace: Rajče je velké jako švestka nebo zase má kolem deseti cm, má semen hodně nebo málo a pod. Nevíte, jaké má teda plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr.Good - (2) - 39.193 (?), 7.7.2013 16:12

to nevím ale tkhle jsem na tom ja

tigerela
tigerela
polní stupicke
polní stupicke
rio grande
rio grande
super sweet
super sweet
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 17:35

Principe Borghese má plody malé s takovou malou ostrou špičkou.

Sl. děvočka
Sl. děvočka
Tango
Tango
Sungold
Sungold
Superb
Superb
Berry
Berry
Orange Santa
Orange Santa
Golden Gem
Golden Gem
Tango
Tango
Finik
Finik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 28.44 (?), 8.7.2013 18:29

Z venkovního záhonu jsem sklidil první Stupické rané - uffff! J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 20:04

Ve skleníku dozrálo i první Kumato ze semen koupených plodů, překvapila mne jeho sladkost, možná daná tím skleníkem.

Kumato
Kumato

ještě květináčová zahrádka
ještě květináčová zahrádka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 8.7.2013 22:11

máte z těch kupovaných plodů vyrovnanou sadbu i tvary? Já mám slabší rostliny, což by nevadilo, ale co kus, to jiný tvar..frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 22:36

Letos mám jen jednu rostlinu, vloni jsem měl dvě a zatím musím konstatovat že je vše stejné, semena používám stále z těch stejných koupených plodů, tzn. ne ze své úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 8.7.2013 20:08

Pane Mirku, máte nádherné plody!

Ja som dnes toto pozberal zo strechy, bohužiaľ, neviem názov ani jednej odrody, všetko sú vypestované rastliny z plodov semien, ktoré mi niekto dal zo svojej záhrady.

Chuťovo sú tie okrové výborné, jemné a sladké, čiernu som mal odtrhnúť o deň skôr, bola už trocha mäkká, chuťovo nič exotického, ako lepšia supermarketová, tie malé červené by mali byť Idyl, chuťovo celkom fajn, ale slabší výnos a tie väčšie červené majú veľmi silnú šupku, ale veľmi štiplavú chuť, kyseliny a cukry pre mňa v ideálnom pomere, výnos je vysoký, takže budem pestovať aj na budúci rok, hoci neviem, čo je to.

Niektoré plody sú ešte nie celkom zrelé, ale obrať som ich musel, nakoľko zajtra ráno robím chemický postrek, BIO pestovanie sa veru nedá ani na streche, svilušky sú silnejšie.

Ak ma Bejbino, Tornádo a Ildi  nepresvedča, že budú lepšie, samozrejme.

Stupické má svoju kvalitu, tú budem pestovať asi vždy.

Sláva Porýnia mám len jednu rastlinu, kupované semená odmietali klíčiť.

Mám ju v izbe za oknom, ale je to asi jediná rastlina, ktorej to veľmi vyhovuje, je obsypaná veľkými plodmi.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 20:22

Děkuji za pochvalu, vidím že i Vám se daří, úrodička bohatá yes. Nebude to černé Kumato, a to žluté bych tipl na Ildi, velmi se mu podobá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika