Sklizeň rajčat 2012



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?) 
17.7.2012 19:16

Také bych se připojil k Ildi, záleží co jste vlastně koupila. Já jednou koupil Bejbino a světe div se vyrostlo zrovna Ildi. Perun nemá takové vijany jako je na obrázku. Hodně podobné květenství má i Riesentraube a Lemon Plum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 156.8 (?), 17.7.2012 22:03

každý rok mi někde na záhonu vyrostou 2-3 sazenice, je to většinou z loňského spadlého rajčete a nebo z kompostu kam dávám zeleninový odpad

vždycky "napjatě" čekám, co mi z toho nakonec vyroste, je to takové zpestření enlightened

letos to je stejné, ale musím si ještě počkat, tyhle rostliny mají samozřejmě určité zdržení, nicméně nakonec svojí úrodu taky vydají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
joudamates - (20) - 90.2 (?), 18.7.2012 19:55

Zdravím, P. Mirek ma krasnou úrodu, jako vždy :)

já osobně mu muzu úrodu jenom přát a taky trochu závidět. Me letošní úrodu skoro všechnu zničila plíseň rajčatová. Lokalita okres Písek, nm. 420 m. Poslední tři týdny v podstatě skoro každy den prší a teploty - vždyť víte, pan Mirek to s 13tkou v jednom příspěvku uváděl. Dnes se to první den zlepšilo.

Říkáte si proč to nepostříkal? Ale postříkal, použil jsem 2x postřík po sedmi dnech Dithane Dg neo dle návodu. Jenomže se vloudila lidska chyba a pouzil jsem omylem pytlicek který byl z balení z roku 2009. Alespoň dle mého nazoru to bude pravděpodobně příčina. Dle popisu chorob na netu to je plíseň rajcatova, rostliny vypadaly jako z ucebnice chorob.

Pokud to bude někomu užitecne - všechny rajčata jsou na stejném stanovišti a plíseň úplne zničila Stupnicke polní ranné a Cherollu - u té je na balení uváděna vysoka to relace k plísní bramborové, ale ta ji v tomhle případe nebyla k ničemu. Stonky, plody, listy napadené. Odrůda Balkonzauber a žlutý Perun přežil lepe a po otrhani napadeného a po postříkani již novým Dithanem vypadají že přežijou.

Ještě zajímavost - v přibalovem letáku Dithanu z roku 2009 je dávkování pro rajčata 20g/10l vody a Ol 21 dni. V letáku z roku 2012 je pro rajčata 10g/3l vody a Ol uz jenom 3 dny.Zajimavé. Asi se v laboratořích činili :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.195 (?), 30.8.2012 17:22

Kdepak v laboratoři, pokud to bude stejné jako u Acrobatu, činili se zástupci firem, které tyto přípravky vyrábí. Nemění se přípravky ale normy.

Acrobat MZ x Acrobat MZ WG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.7.2012 8:25

Začínají velmi pomalu ale jistě dozrávat odrůdy rajčat (keříčkové i tyčkové) kreré jsou určeny na sušení. Na dozrávání a hlavně na sušení venku postrádám takové to žluté kulaté co pěkně hřeje, neviděli jse to někdo někde?

Percevidnyj
Percevidnyj
Corsaro
Corsaro
Slivovka
Slivovka
Volove serdce
Volove serdce
Býčí srdce rozovoje
Býčí srdce rozovoje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 22.7.2012 16:31

Zatím sklízím hlavně rajčata ze skleníku, venku teprve začínají. Plíseň zatím u nás nemáme. Několik dní nám přeprchalo, byla zima, ale v půdě je výrazné sucho.     J.

vlevo Stupické, vpravo Bejbino
vlevo Stupické, vpravo Bejbino
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 11.7 (?), 22.7.2012 18:30

U nás se zatím plíseň také neobjevila a ještě jsem nestříkal. Věřím, že se obejdu bez postřiků, tak jako v minulých létech. Mám tu sice Ortivu a Acrobat kdyby bylo nejhůře. Letos jsme začali sklízet venku i ve skleníku koncem června (výsev pro skleník byl později). První bylo Stupické a Goldkrone. Nyní už jede sklizeň naplno. Také tu několik dní pršelo, ale o vodu v půdě, tady v údolí Berounky nemáme nouzi.

Goldkrone
Goldkrone
San Marzano
San Marzano
Červená hruštička
Červená hruštička
Skvrnitý Říman
Skvrnitý Říman
Black cherry
Black cherry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 22.7.2012 19:20

Taky přispěji troškou do mlýna. Sklizeň brzdí počasí skoro každý den prší a přes noc je kolem 9°C, takže to jede nejvíce ve skleníku u zdi. Plíseň zatím taky nemám

Tumblind Tom Yellow
Tumblind Tom Yellow
Ildi
Ildi
White Cherry
White Cherry
Bejbino
Bejbino
Riesentraube
Riesentraube
Orange Strawberry
Orange Strawberry
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 22.7.2012 20:25

Chtěl jsem příští rok zkusit Orange Strawberry. Zajímalo by mne, zda dle Vašeho názoru je chuť tohoto rajčete zajímavá. Předem děkuji za odpověď.

                       Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 22.7.2012 20:51

Na fotce je třetí a největší plod co jsem zatím sklidil. Ač je rajče zralé, tak je tvrdé a pro mne zcela bez chuti, jestli je to absencí slunce nebo odrůdou nedokážu posoudit. Takže jsem ho měl letos poprvé a naposledy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika