Scvrkávání rajčat



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?)
7.8.2015 8:13

no zakryju je tak od 11 - 16h. Pak už to je z úhlu to slunko a není tak silné. Eště to vyhodnotím podle svého pocitu. Zakrývat to nechci na pořád proto, protože mám tak nějak za to, že na slunku to zraje. A každý haní skleníkové rajčata ze španělska, že to slunko nevidělo... Ale jsem ve stavu sbírající informace o pěstitelství, nikoliv ve stavu chytračení :) Dělám si poznámky poznatků na příští rok

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 7.8.2015 8:13

no zakryju je tak od 11 - 16h. Pak už to je z úhlu to slunko a není tak silné. Eště to vyhodnotím podle svého pocitu. Zakrývat to nechci na pořád proto, protože mám tak nějak za to, že na slunku to zraje. A každý haní skleníkové rajčata ze španělska, že to slunko nevidělo... Ale jsem ve stavu sbírající informace o pěstitelství, nikoliv ve stavu chytračení :) Dělám si poznámky poznatků na příští rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 173.17 (?), 7.8.2015 12:02

Pochopitelně, pokud není pro vás pracné dát tam stínění a odpoledne ho sundat, tak je to jistě lepší. S tím Španělskem ale pravdu nemáte. Problémem tam není slunce, ale snaha vypěstovat rajčata, která se mohou vozit po celé Evropě aniž se během dopravy a skladování znehodnotí. A tomu odpovídají úrodné odrůdy, které se pro komerční potřeby pěstují. S jejich chutí je to opravdu slabší.

                                Vladimír    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 6.8.2015 13:53

Asi je sušíte nastojato... Rajčara se sklízí, když jsou červená nebo tmavě oranžová (tedy téměř červená), ještě tvrdá. Pokud mají zelenkavý flíček u šťopičky, nevadí to, může to být i současným horkem - tím se neotrávíte. Některé plody mohou mít měkkou část dužiny v okolí semínek červeno/žluto/zelenou, nemusí být zcela červená.

Kromě toho toho solaninu v nich není tolik, připravují se různě i zelená rajčata (čatní, čalamády), to byste jich musel sníst najednou kila...

A na tu tmavou stěnu bych v těhle horkách dala něco světlého, aby vám plody stihly narůst a neuvařily se.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 6.8.2015 16:19

Taky bych asi zastínila ty pytle, můžou se spálit kořeny.,i když příčina cbvrkávání rajčat to nebude. Ale já mám letos kvůli kořenům stíněné i velké nádoby, ta vedra jsou ničivá a konec zřejmě jen tak nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 27.65 (?), 6.8.2015 19:05

mne toto robia paradajky, keď nie sú dostatočne zavlažené. Mám ich pri južnej stene a v týchto hicoch trpia. Rastlina pokiaľ nemá dostatok vlahy, tak si "berie" vodu z plodov, a tie sa potom scvrkávajú, či už sú červené alebo zelené... po zálievke sa opäť vrátia do normálu. Takže, kým je takto teplo nad 30 °C treba, ako už radili vyššie dôkladne zalievať a preniesť na chladnejšie miesto alebo zatieniť - rajčiaky nemajú radi až také úpeky - potom hrozí opadávanie neopelených kvetov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 8.8.2015 18:39

Také mě dnes nemile překvapilo zjištění, že mi Strat F1 měknou a scvrkávají se, zrovna je mám vystavena největšímu polednímu žáru. Tato horka dávají rostlinám zabrat. Zkusím alespoň zvýšit dávku vody. Kolik litrů cca doporučujete na den a rostlinu. Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 173.17 (?), 8.8.2015 18:58

Rajčata je třeba v tomto slunečném počasí stínit (hlavně plody vystavené plnému slunci). Přehodit záclonu nebo kus takového toho pytle na cibuli. Voda nepomůže.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 10.8.2015 9:52

jako původní tazatel tohoto vlákna mohu potvrdit po několika dnech aplikace stínění, že to na 90% zabralo a ta menší odrůda už se víceméně nescvrkává. Dnes jsem našel po pár dnech jedno takové.

Stíním prostěradlem od 11 do 16h, kdy to slunce pere do tmavé a jižní strany nejvíce (sněna není ideálně k jihu, ale lehce vytočena k západu).

Také jsme přešli na častější a menší zalévání. Předtím pouze večer tak 3l do pytle. Nyní tak 1l co 4h(cca, jak si vzpomenem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti11:42
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika