Sazenice paprik do foliovníku už teď?



host - 184.192 (?)
9.4.2013 10:45

Zatím je brzo, není ani teplo na papriky. Paprice bych dopřával teplotu minimálně nad 10. stupnů, je to potvora náročná. Nechat doma za oknem, počkejte 14.dnů neni kam spěchat.  Pokud se rozhodnete to dát ven přes den,  budete přenášet na noc do tepla. Já sázím papriky na konci května, nejlíp jedou na horké střeše, kde rajče horkem vadne paprika se směje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vito - (20) - 77.107 (?), 8.4.2013 12:40, zobrazeno: 9981x

Přeji pěknej dobrej den. Tak jaro se nám už konečně přihlásilo, denní teploty nám slibujou už dokonce nad 10 stupňů a v noci už nemá mrznout.

Mám doma naděláno větší množství sazenic paprik. Jsou podruhé přesázené a mají se čile k světu. Na zahradě mám na jižní straně folivník a v něm mám z části zasázenej salát- ten foliovník není vytápěnej. Jelikož doma nemám moc místa tak bych nejraději ty papriky v kontejnerech postavil do toho foliovníku na zem a teď nastává ten problém jestli mě tam vydržej. Podotýkám že bydlím na jížní moravě cca 220 metru na mořem.  Pokud máte někdo s tím zkušenost prosím o radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?), 8.4.2013 12:45

Já bych je na noc dal zase domů. V noci je ve skleníku či fóliáku skoro stejně zima jako venku. Nějaký ten mrazík ještě bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 8.4.2013 13:55

Pokud se noční teplota ve foliáku bude pohybovat na pěti stupních tak není problém (vyzkoušeno vloni), když by měla klesnout k nule tak je dobré přehodit na přísady bílou netkanou textilii. Musí se však jednat o krátkodobé záležitosti, jeden, max. dva dny, pak už je lepší je schovat domů. Já to dnes budu do skleníku odnášet, rajčata, papriky. lilky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 7.177 (?), 9.4.2013 23:41

Já budu přenášet papriky a rajčata do skleníku zítra. Za týden chci začít s přesazením do skleníku a do kontejnerů, které zatím budou ve skleníku a po zmrzlých je přenesu ven. Dnes, kdy bylo u nás pod mrakem, teplota se ve skleníku pohybovala okolo 20°C. Ve skleníku budou mít mnohem víc světla, než doma za oknem. Loni jsem definitivní výsadbu paprik a rajčat ve skleníku dělal 14. - 19.4.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 184.192 (?), 9.4.2013 10:45

Zatím je brzo, není ani teplo na papriky. Paprice bych dopřával teplotu minimálně nad 10. stupnů, je to potvora náročná. Nechat doma za oknem, počkejte 14.dnů neni kam spěchat.  Pokud se rozhodnete to dát ven přes den,  budete přenášet na noc do tepla. Já sázím papriky na konci května, nejlíp jedou na horké střeše, kde rajče horkem vadne paprika se směje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.230 (?), 9.4.2013 11:53

Není to problém zakrýt netkanou tex a je to v pohodě čau Laďa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 9.4.2013 12:12

Já jsem si zdrátovala polystyrenovou krabici 1m x 0,50 m, výška taky 0,5m. Přes noc tam zapálím svíčku a polystyrenem přikreji. Ráno je v krabici při teplotě venku kolem 0 st. 15 st. Přes den deklík sundám. Jen je problém, že když je pod mrakem, tak je ve foliáčku kolem 10 st. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 167.137 (?), 9.4.2013 17:07

Pravidelně vysazuji papriky do foliáku v Polabí kolem 15.4. a nikdy jsem o ně kvuli mrazu nepřišel. Přehodím přes ně ještě netkanou textilii, pod ní vedle paprik dám petflašky plné vody. Půdu proleju pořádně před výsadbou a potom týden až 10 dní vůbec nezalívám po zasazení. Před přesazením nechám papriky pořádně vyschnout až jim začínají vadnout listy a potom proleju vodou s Kristalonem, to ca 24 hodin před přesazením. Chystám se na to koncem týdne. První Berosy sklízím koncem května.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 9.4.2013 22:12

Marmiso, nebojíte se že to chytne? Já bych neusnula surprise

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.54 (?), 10.4.2013 14:32

Renata R. Nebojím :-), kupuji svíčky olejové cena kolem 12-18 Kč, jedna vydrží hořet cca 50 hodin, tj.čtyři až pět nocí.- Dávám ji do čtyřlitrové láhve. A když noční teploty klesají třeba až na -5, tak tam dám dvě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika