Rýchlenie rajčat 2019



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?)
11.3.2019 16:21

Tak přes ně zkuste ještě přehpdit netkanou a když budou hlásit větší mráz dejte na to ještě namočené staré prostěradlo nebo něco podobného. Potom ten pokus podle mne bude mít smysl.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 11.3.2019 16:21

Tak přes ně zkuste ještě přehpdit netkanou a když budou hlásit větší mráz dejte na to ještě namočené staré prostěradlo nebo něco podobného. Potom ten pokus podle mne bude mít smysl.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 13.3.2019 0:17

Vladimíre, to pařeniště vypadá opravdu bytelně a mrazuvzdorně. Možná už jsi to někde popisoval, ale zeptám se znovu: dáváš dospod něco, co by zvýšilo teplotu půdy i pařeniště? Myslím nějakou biomasu.

S tím hnojením si pořád nevím rady. Některé pohnojené (hnojem, ne Kristalonem) kvetou jako o život a mají spoustu plodů (jedna rostlina 15), některé jen rostou. A to jsou stejná odrůda (Mountain Magic), stejné řízky druhé generace. Stejné nejspíš jen technicky - musí tam být něco navíc, nějaká "vis vitalis". Jasně, hraje v tom roli i světlo, ať už umělé či přirozené, ale ten rozdíl mne mate i tak. Loni to bylo podobné u jiné odrůdy (Start).

To otužování na sluníčku je dobrý nápad - není z mé hlavy. Nemohu to dělat, a tak mi spodní listy stále vadnou a usychají. Nějak se mi nezdá, že by to byl jen nedostatek světla při tom mém intenzivním přisvětlování. Nejspíš je to nějaká bakteriální infekce, podobná těm běžným ve sklenících. A bakterie obvykle nepřežijí intenzivní ultrafialové záření, jenže sklo ho propouští jen minimálně. Příští rok jim čas od času nějaké to UV dopřeju.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.35 (?), 13.3.2019 14:50

Ne nic tam nedávám. Na podzim přidám nějaké hnojivo a kompost, zryji to a nechám to volně aby do toho pršelo a padal sníh, v půlce února zakryji okny. Pokud se nezmění předpověd, tak rajčata tam půjdou v neděli.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 13.3.2019 22:45

To je i můj plán: zítra mám volno, tak tvrdě zamakám na balkonovníku, v pátek či sobotu zmáknu dodělávky a v neděli už by tam měly trůnit rajčata. Loni touhle dobou ještě mrzlo. No, uvidíme. Člověk míní, Matka Příroda mění.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.161 (?), 22.1.2021 16:22

Dnes jsem narazila na netu na výrobek pro rychlení rajčat - žlutou trubkovou folii Tenax Mr.Tomato, š. 60 cm - d 10 metrů v ceně do 200 Kč. jelikož rajčata vysazuji i ven a bydlím horské oblasti, tak by se mi přirychlení hodilo. chci se zeptat na zkušenosti s takovou folií, jestli tato folie se může nechat na rostlině i v době veder, jestli se rostlilna nespálí nebo se folie shrnuje a jestli se folie nahoře nechá otevřená nebo se uzavírá třeba v době kdy prší. děkuji Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 9.3.2019 17:12

Paní Jano, dala jste nějaká ta rajčata do skleníku?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.187 (?), 12.3.2019 9:35

Jen zvědavý dotaz neznalého zahrádkáře, kterému to vrtá hlavou nejen u rajčat:

Jak se dá přes vzrostlou rostlinku rajčete přehodit netkanou textilii? To se nezlomí? Nebude jí to bránit v růstu? Všude čtu, že je dobré zakrývat bílou netkanou textilií rajčata, ředkvičky, hráh.. Ale nevím, jak bych to technicky udělal, abych rostlinu nepoškodil.

Díky za trpělibou odpovědˇ. P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.161 (?), 12.3.2019 10:59
Ta netkana textilia je uplne lahka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.187 (?), 12.3.2019 13:52

..ale přece i když je lehká, tak rostlinku rajčete ohne nebop zlomí, když má třeba 10 cm. Nebo ne? P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 12.3.2019 14:28

Ja používam rozkladacie  plastové trubkové oblúky z Lídla a na ne dávam až netkanú textíliu. Ľahko sa s nimi manipuluje- stačí zapichnúť do pôdy. Predáva sa s dierkovanou fóliou, ja ale používam netkanku. 

Pridávam obrázok z vlani. Tento rok som zatiaľ posadila včera do skleníka pokusne iba 2 korerne Stupického skorého poľného, na noc takto nadokryla a zapálila  2   sviečky. Ráno o 6. 30 bola na sklách riadna námraza v skleníku plus 3 stupne, pod fóliou plus 6. V sobotu by sa malo otepliť, tak vysadím viac koreňov.

  Eva T.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika