Roubování okurek 2017



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?)
5.5.2017 20:33

Včera jsem naroubovala několik nakladaček, protože mi zbylo několik podnoží, které mi bylo líto vyhodit, nakladačky jsem měla vyseté k hrnkování, abych je vysadila na pole po zmrzlých. Tentokrát okurky byly nedorostlé, podnože mírně přerostlé, metoda moje obvyklá jazýčková. J.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 173.17 (?), 27.4.2017 13:02

Tak to je skvělé.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 27.4.2017 13:11

Souhlasím s Vladimírem, dobrá práce!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 230.1 (?), 27.4.2017 13:45

Pro Bohouše - Zkoušela jsem před lety naroubovat 11 ks nakladaček, pamatuji se, že rostly lépe než neroubované, roubované rostliny jsou vitálnější. Porost vydrží déle. Nedělám to však, za tu námahu a zakrámovaný parapet zvýšení úrody nestojí. Nakladaček potřebuji pokud možno naráz velké množství, nevadí mi, že porost odejde dříve. U hadovek chci, abych měla k jídlu okurky minimálně do konce září.

Pro Mílu - Okurky lze roubovat i na jiné tykve, než deklarované podnože. Pokud došlo ke srůstu, rostlina snad již vydrží a bude Vám plodit okurky. Pozor na podrůstající tykev, výmladky tykve musíte průběžně odstraňovat. To odpadá při jazýčkové metodě, kdy se odstraní celý vrchol naráz. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 27.4.2017 16:35

Mockrát děkuji za odpověd p. Jiřino       MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 27.4.2017 19:55

Paní Jiřino, děkuji za odpověď, já to beru trochu jako zábavu (to roubování), zaměřuji se hlavně na melouny, se kterými jsem měl loni velký úspěch a pochutnávala si na nich celá rodina. Ty skleníkové hadovky máte nějaké oblíbené odrůdy? Zdraví Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 27.4.2017 22:14

Také beru roubování jako formu hry a kdo si hraje, nezlobí. Navíc ráda dělám pokusy a pokud bych je dělala v zaměstnání, skončila bych brzy v kriminále, takže na pokusy mám zahradu.

Dále mi vadí, že prodávané hadovky nejsou v označených odrůdách, prodávají buď dlouhé nebo krátké, někdy ani to. Sama si vybírám odrůdy s odolností proti chorobám, většinou jde o padlí, protože se snažím vyhýbat chemii ve skleníku. Letos pěstuji Dominicu, Picolino a Midios od fy Kiepenkerel, mají být odolné proti padlí. Známí si chválí moje Saturny z hlediska chuti. Většině roubuji Formule a Visty, protože tito přátelé odrůdu neřeší. Semínka Formule a Visty jsem si ve fy SEMO zakoupila ve větším balení, takže mám na několik let. Nově zkouším více podnoží. J. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 28.4.2017 8:32

Děkuji za tipy, já teprve řeším místo pro skleník, ale informace je dobré mít s předstihem. Zdraví Bohouš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 29.4.2017 23:01

Dneska jsem roubovala poslední okurky. Sazenice má zamluvené moje sestra na Šumavě, která si netroufne sázet okurky do skleníku v první polovině května, aby jí nezmrzly. V posledních dnech jsem zkoušela odřezávat prvně kořen okurky před odstraněním vrcholu tykve. Tento postup jsem používala, hlavně když byla podnož lagenárie, která, se mi zdá, roste slaběji než Sprinter. Přikládám fotku rostliny s oběma vrcholy a kořenem jen tykve. Dále přikládám foto ovázaných rostlin před zasazením do kelímku. Okurka je přerostlá, tykev je nedorostlá, nevadí, v kelímku se to srovná. J.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 5.5.2017 20:33

Včera jsem naroubovala několik nakladaček, protože mi zbylo několik podnoží, které mi bylo líto vyhodit, nakladačky jsem měla vyseté k hrnkování, abych je vysadila na pole po zmrzlých. Tentokrát okurky byly nedorostlé, podnože mírně přerostlé, metoda moje obvyklá jazýčková. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 6.5.2017 11:50

Pani jiřino, prosím,mohla byste mě říct, kdy můžu z naroubované okurky sundat úvazek??Sazenici jsem vysadila již do skleníku, a krásně roste a musím ji přivázat k opoře?,  moc děkuji MÍLA

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika