Roubování melounů a okurek



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 159.24 (?)
1.4.2010 23:58

Dnes jsem si byla koupit v zahradnictví nový substrát, na pytli je nápis Mykoflor, uvidím, zda bude lepší. Zahradník mi říkal, že též nemá dobré zkušenosti s výsevním substrátem fy Agro. Já si ho do letošního roku nemohla vynachválit, byl poměrně drahý, používala jsem ho jen na háklé rostliny jako výsevy za oknem, či řízkování a samozřejmě roubování. Na ostatní rostliny si míchám substrát z rašeliny, přesátého kompostu a hlíny z krtinců na louce v poměru 1:1:1.       Zdraví Jiřina 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 216.60 (?), 29.3.2010 9:36

Paní Jiřino, loni jsem úspěšně narouboval na cuketu žlutý meloun Jánošík. Byl to jen pokus, protože jsem neměl už k dispozici tykev fíkolistou ani Sprinter. Plodů bylo hodně. Robert 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 28.3.2010 22:47
Paní Jiřino, za jak dlouho odřezáváte vršek tykve a spodek okurky? Děkuji, Mirek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 29.3.2010 16:50
Zdravím, dobrý den. Já odřezávám vršek tykve asi šestý den, podle toho, jak se mi jeví první pravý list, zdali narůstá. Na okurku se mi osvědčilo nespěchat - víc jak za dva týdny poté. Letos jsem řezala kořen, když měl třetí pravý list průměr 5 cm. Včera jsem pinzetou vyštipovala u některých sazenic okurčičky. Zdá se, že úspěšnost roubování byla 100%. Kromě těch, které jsem si shodila z police. Manžel dělal potměšilé obličeje. Stejně polovinu rozdám. Jen melouny pomalu rostou. Pro ně podnože musím vyhodit. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.24 (?), 29.3.2010 20:50

Odpověď panu Mirkovi: U tykve 2.- 3. den vyříznu vegetační vrchol a ponechám jen děložní lístky, ty nechám další dva až tři dny a když jsou už jako plácačky, tak celý vrchol odstraním, netrvá to celkem více než 5 dní. Přitom postupně povoluji úvazek protože spojení sílí a zařezávalo by se. Kořen okurky odstraňuji 10. - 13. den po roubování, dle stavu srůstu, který v té době již mám obnažený bez úvazku. Pokud se mi jeví pevné spojení, začínám odřezávat. Když okurka potom vadne, dám ji do resuscitačního mikrotenového sáčku, zatím jsem všechny zachránila. Jinak vše pěstuju v obýváku na parapetu při pokojové vlhkosti vzduchu.  Dnes jsem odřezávala kořeny roubovanců z 18.3., ty které jsou na fotkách. Nevadnou.   Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 30.3.2010 7:50
Děkuji Vám za odpověď. Já používám kolíčky u kterých předpokládám že nebudou stonek zaškrcovat. Prozatím zkouším melouny, okurky tak za dva dny. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 159.24 (?), 31.3.2010 23:35

Tak jsem se přechválila. Libovala jsem si ve stoprocentní úspěšnosti a dnes mi dvě již přijaté roubované okurky na tykvi fíkolisté začly usychat od kořene tykve, který podehnívá. Zkusila jsem je částečně odlistit a zalít Previkurem, ale asi to nepomůže. Loni se mi nic takového nestalo. Vše přičítám nakažené šarži substrátu pro množení a výsev. Shnila mi v něm část semen paprik, některá semena okurek, jen rajčata rostou dobře, ale rajče je plevel, to roste všude. Zítra si zajedu koupit nový substrát s přídavkem mykorhizní houby. Nemám s ním žádnou zkušenost, zkusím ho na další dávku roubování.

Uhnívá někomu z Vás meloun či okurka na tykvi? To by se přece nemělo stát, proto to roubujeme.      Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 1.4.2010 7:53
Dobrý den. Milá paní Jiřino, problém s hnitím okurek nemám, ale také se domnívám, že se jedná o infekci ze substrátu.S tím mám naopak zkušenosti bohaté. Ať už se jednalo vlastní převařený substrát, tam to byla vůbec katastrofa, nebo kupovaný. Zvykla jsem si ale semínka před vysetím namáčet do fungicidu a vysetá je ještě zalít tímtéž. Používám třeba Acrobat / letos/ atd. Možná likviduji i prospěšné půdní činitele, ale shnilá semena mi přijdou horší. Jsem zvědavá na Vaši zkušenost s novým substrátem.Napište, prosím.Díky MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka 22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (122) - 71.177 (?), 1.4.2010 20:14

Dobrý den, prosím Vás o informaci, do jaké tykve, nebo cukíny můžu naroubovat okurky do fóliáku a navenek (hadovky) Zatím jsem to nedělala a nesehnala jsem ani Tykev fíkolistou, ani Sprinter. Mám různé cukíny a tykve. Není to jedno, do čeho roubuji? Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 159.24 (?), 1.4.2010 23:58

Dnes jsem si byla koupit v zahradnictví nový substrát, na pytli je nápis Mykoflor, uvidím, zda bude lepší. Zahradník mi říkal, že též nemá dobré zkušenosti s výsevním substrátem fy Agro. Já si ho do letošního roku nemohla vynachválit, byl poměrně drahý, používala jsem ho jen na háklé rostliny jako výsevy za oknem, či řízkování a samozřejmě roubování. Na ostatní rostliny si míchám substrát z rašeliny, přesátého kompostu a hlíny z krtinců na louce v poměru 1:1:1.       Zdraví Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 2.4.2010 12:40
Já jsem si pořád říkal odkud se mi bere na záhoncích jetelíček, kterého se nemohu zbavit. Když se mi letos objevil v přísadě tak už vím jaká bije!!! Ty substráty asi nebudou moc košer. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika