Rastové svetlá pre sadeničky, vzdialenosť, PPFD, DLI



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?)
11.2.2024 21:45

To je zajímavé. Možná měli stížnosti a tak to tam malým písmem dodali. Nedovedu si představit nějaký technický důvod, proč by byly nevhodné pro papriky a rajčata. Koukal jsem na prezentaci té 15W. Žádná zmínka o rajčatech a paprikách. A barevné spektrum se mi zdá také v pořádku: jsou skutečně celospektrální. Máte původní nebo už tu vylepšenou verzi? U té druhé je mnohem rovnoměrnější rozptyl světla v kuželu. 

Ty stížnosti mohly právě pocházet od lidí, kteří je dali moc blízko a spíš tu starší verzi.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
MonikaP - (48) - 32.219 (?), 11.2.2024 21:44

To píšu preto, lebo pre rajciny papriky s plodmi odporucaju silnejsie svetla. 

"Neodporúčame používať pre rastliny s plodmi (paradajky, jahody, papričky,...) tu sa obráťte na výkonnejšie osvetlenie predovšetkým v sekcii s reflektormi alebo grow panelmi"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 11.2.2024 22:14

Aha, takže lepší kšeft. Ovšem mně se osvědčuje pružné rozmístění více slabších zdrojů tak, aby světlo dopadalo na co největší počet listů. Je to samozřejmě opruz, ale růstové panely takhle použít nejde. Pravda asi je, že ten úzký kužel světla by mi nedovolil tu pružnost. Nakonec jsem to zkusil s těmi červenomodrými podobného tvaru. Vyřadil jsem je.

Ale mně by se teď tenhle tvar hodil k menším rostlinám.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (48) - 32.219 (?), 11.2.2024 22:21

Ano, neosvetlia takú veľkú plochu ako klasické ledky ale o to sú intenzívnejšie. Takže ideál pre niekoho so zopár rastlinkami. Majú aj 36watovú, 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 11.2.2024 21:45

To je zajímavé. Možná měli stížnosti a tak to tam malým písmem dodali. Nedovedu si představit nějaký technický důvod, proč by byly nevhodné pro papriky a rajčata. Koukal jsem na prezentaci té 15W. Žádná zmínka o rajčatech a paprikách. A barevné spektrum se mi zdá také v pořádku: jsou skutečně celospektrální. Máte původní nebo už tu vylepšenou verzi? U té druhé je mnohem rovnoměrnější rozptyl světla v kuželu. 

Ty stížnosti mohly právě pocházet od lidí, kteří je dali moc blízko a spíš tu starší verzi.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MonikaP - (48) - 32.219 (?), 11.2.2024 21:48

mám tú vylepšenú. No ak tá Sansi nestačí na rajčiny tak neviem čo by povedali na obyčajné LED:)) 

Hlavne že tam píšu: PLNÝ CYKLUS: Svetlo vyžarované v celom spektre umožňuje použitie pre všetky fázy rastu. Dáva potrebné svetlo v každom štádiu životného cyklu od klíčenia, sadeníc, vegetatívneho kvitnutia až po plod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 5.2.2024 11:25

Ne vyšší než 10 cm. Ty nejvyspělejší mají 2 až 4 pravé listy. Jsou ale jako noty na buben: při klíčení si některé dávaly hodně na čas.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3242) - 60.9 (?), 5.2.2024 17:37

Já jen přisvětluji 4 hodiny denně. Je s tím dost práce (odpoledne vyskládat kelímky na plech a za čtyři hodiny zpět na okno). Má to jednu výhodu, že pokaždé jsou sazenice na okně trochu jinak stejně tak jako pod světlem (visící LED 23 W, teplá- kvůi kvetení). Box je obyčejná krabice od nějakého zboží, vejde se mně tam 40 sazenic, až je přesadím dokelímků 0.5 l tak jich tam vejde 24.

           Vladimír

Přisvětlování
Přisvětlování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 158.138 (?), 5.2.2024 19:16
Řešíme tady osvětlení, ale já bych se chtěl zeptat, jestli někdo z vás někdy zkoušel pro pěstování sazenic používat ventilátor. Teoreticky, by mohly být sazenice silnější když se budou kymácet třeba 10x denně ve větru. Zkoušel někdo? Přemýšlím o tom jak to vylepšit, spínání mám vyřešené chytrou zásuvkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 5.2.2024 19:59

V mém malém papírovém growboxu, světlo od 6:00 do 21:00.

rajčata
rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3242) - 60.9 (?), 5.2.2024 22:47

Zdá se mně, že ta fotka je také nějak divná?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika