Ranné rajče



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 168.61 (?)
9.12.2015 12:18

Ano, vadí mi, že vše nedozraje - přesněji většina. Stačilo by kdyby se poměr obrátil.

Melouny dělám úspěšně ve foliovníku, venku to vyjde jen vyjímečně.

Zaštipování může být můj problém. Polovina července, to je dost bolestivé, když se zdá, že je ještě času dost. Určitě to vyzkouším.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 53.74 (?), 8.12.2015 22:34

možná jde o něco jiného - na podzim Vám zbývají zelené plody, prostě Vám vadí, že vše nedozraje. Pokud pěstujete melouny nemáte špatné podmínky. Dozrání většiny plodů dosáhnete tak, že v létě zaštípnete nové květy. Já to dělám od poloviny červece, doporučje se začátkem srpna. Ale plody zůstávají i tak, ale je jich málo a naopak se uspíší zrání. em

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 168.61 (?), 9.12.2015 12:18

Ano, vadí mi, že vše nedozraje - přesněji většina. Stačilo by kdyby se poměr obrátil.

Melouny dělám úspěšně ve foliovníku, venku to vyjde jen vyjímečně.

Zaštipování může být můj problém. Polovina července, to je dost bolestivé, když se zdá, že je ještě času dost. Určitě to vyzkouším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 53.74 (?), 9.12.2015 12:31

Další možností je pěstovat keříčkové odrůdy, které by měly dozrát najednou.  em.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 243.114 (?), 9.12.2015 13:23

No, a získáte tím jen to, že vám dozrají plody z květů z poloviny července a pak finito...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.93 (?), 9.12.2015 13:45
Plody z květů z poloviny července... budou dozrávat koncem zari, zalezi na poloze. Dle polohy resp. klimatických podmínek je nutno redukovat počet kvetu - to snad patri k uplnym zakladum při pestovani rajcat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.12.2015 16:35

Rajčata pěstuji bezmála třicet let a nikdy jsem je nezštipovala v půlce července ani později. Také je pěstuji na dva až tři výhony, navzdory poučkám rostou a plodí až do zámrazu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.93 (?), 9.12.2015 16:51

Asi jste 30 let nebyla dale nez v nejblizsi samoobsluze. Klimaticke podminky v nasi republice jsou dosti rozdilne a tomu je nutno pestovani rajcat prizbusobit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 9.12.2015 17:21

Ano, to samozřejmě funguje - pěstování rajčat bez zaštipování i vyštipování. Psal jsem zde o tom v letech 2013 i loni, včetně fotografií. Jediná nevýhoda toho je, že na pěstování je potom třeba mnohem větší plochy. A tu nemám. takže letos jsem se vrátil ke "klasickému" pěstování a tím k možnosti mít víc než 2x více rostlin. Pěstování na 2-3 výhony je snad normální, že to rajče neuživí není pravda. Další téma je zalévání - rajče si prostě vodu najde. Námitka že když potom zaprší tak praskají - to je možné. Ovšem nějaký pokus u stejných odrůd zalévaných a nezalévaných / lépe řečeno zalévaných jen přírodou / jsem nedělal a ani jsem nikde srovnání nečetl - tedy kromě nedoložených dojmů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.27 (?), 9.12.2015 17:52
Pokud jste z Polabi, tak si muzete notovat s pani Ivou(P), ktera ma obdobne podminky. Ale rada pestitelu je ze strednich ci vyssich poloh, o cemz nemate evidente ani poneti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 9.12.2015 18:38

Tak on Přerov 280 mn taky není zrovna hitparáda ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika