Rajče Duo



host - 145.4 (?)
21.2.2014 23:07

Vysela jsem je vloni, bylo to jednoznačně nejhorší rajče, které jsem vloni měla, (z cca 25 odrůd). Bylo vodnaté konzistence, nevalné chuti a jako první podlehlo plísni. Je možné, že u někoho jiného, v jiných podmínkách je lepší, ale já jej letos sít nebudu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 65.90 (?), 21.2.2014 10:25, zobrazeno: 8883x

Nemáte někdo zkušenost s melounovým rajčetem Duo?


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 145.4 (?), 21.2.2014 23:07

Vysela jsem je vloni, bylo to jednoznačně nejhorší rajče, které jsem vloni měla, (z cca 25 odrůd). Bylo vodnaté konzistence, nevalné chuti a jako první podlehlo plísni. Je možné, že u někoho jiného, v jiných podmínkách je lepší, ale já jej letos sít nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 22.2.2014 7:35

ono ty strakaté rajčata každému nechutnají.Já mělal loni Tiger Tom, ty byly velmi dobré.Takže je dávám znovu plus Skvrnité římany, které sem získala výměnou, na ty se též těším.Na to Duo bohužel tu už více lidí psalo negativně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.2.2014 7:37

já měl onehdá odrůdu Tigerella a už ji nepěstuji - podobná velice Duo, menší, ale hlavně velmi měkké plody, musely se sbírat sotva zčervenaly, jinak byly na bláto a chuť vodová nijaká

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 22.2.2014 7:36

Přede dvěma lety jsem měl obdobnou zkušenost jako pěstitel v předchozím příspěvku. Stejně jako pruhovanou Tigerelu jsem považoval toto rajče za nejhorší co jsem kdy měl. Pořád jsem čekal až rajčata dozrají do sladkosti, kdy by se dala jíst, ale ona byla stále kyselejší. Nakonec jsem vytrhl čtyři rostliny i s vybarvenými rajčaty a hodil je na kompost.
Dnes, když jsem získal nějaké další informace, tak si myslím, že chyba byla asi na mé straně. Vzhledem k mé neznalosti jsem u těchto rajčat nezachytil dobu, kdy byla v konzumní zralosti a jedl jsem je až v době zaměkání, kdy se cukry mění na kyseliny. Nebudu se již vracet k těmto odrůdám, ale doporučuji Vám, pohlídat si dobu, kdy bude rajče v konzumní zralosti  (interval zralosti u těchto pruhovaných rajčat je velmi úzký). Přeji hodně úspěchů a napište nám jak jste dopadl (a). Zajímá mne to.
           Mr Big
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 146.249 (?), 22.2.2014 8:55

Vidíte, a mně zas ty pruhované chutnaly moc. Měli jsme asi 2-3 druhy včetně Tigrelly a byly to nejlepší rajčata, která jsme měli. Tady lidem hodně chutnají masitá rajčata, která pro mě jsou moučná - záleží prostě na chutí, ale nebála bych se to vyzkoušet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.2.2014 7:47

Měl jsem asi pět odrůd červených strakatých rajčat a je to pro mne jalové vodnaté rajče které jen pěkně vypadá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.2.2014 9:14

jediné strakaté rajče, které i nadále pěstuji je Green Zebra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 22.2.2014 10:21

souhlas s tím určením doby zrání-nesmí se nechat přezrát, jinak jsou tyto strakaté odrůdy nedobré, pro mne to platí ale pro většinu odrůd, přezrálé rajčata nesnáším, a vše konzumuji skok před dozráním.Výjimkou byly pro mne snad jen Yellow Banana ty mi chutnaly jakékoli, a také Býčí srdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.61 (?), 22.2.2014 10:20

Ani já Duo nepochválím, z 12 vysázených odrůd bylo asi nejhorší, chuti nevalné v době zralosti a změklé a nechutné při přezrání. Dost špatně se odhadoval ten správný čas ke konzumaci. Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika