Rajče



host - 91.21 (?)
5.7.2010 12:35

Moje zkušenost je stejná.Když chci mít ranná rajčata tak ve skleníku jen na tři květenství, zastřihnout a uprostřed leta vyhodit.Rajčata která vydrží a uzrají v říjnu jsou chuťově horší než z marketu.Nechytá se jich ale plíseň.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 159.231 (?), 4.7.2010 23:33, zobrazeno: 11283x

Dobry den chci se zeptat co mám dělat s rajčaty ve skleníku když jsou už tak veliké že naražeji na vrch skleníku a skoro nadzvedávaj sklo Díky za odpovědi

Adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 5.7.2010 9:18

Zkusila bych zapěstovat z bočních výmladků někde poblíž země nový terminál při ponechání a postupném odlistění toho původního. To znamená, že na původním stonku bych postupně od zdola odstraňovala staré listy, aby to nebylo příliš přehoustlé, když tam bude dvojnásobný počet stonků. Rajče ve skleníku Vám může plodit do konce října.    J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.11 (?), 5.7.2010 9:53

Listy bych moc neodstraňoval. Přehoustnutí tolik nevadí. Mě rostou rajčata i v částečném stínu. Přidávám fotku rajčete ze semínka z hypermarketu. Nazýváme ho švestička. Jsem zvědav na jeho chuť.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 159.231 (?), 5.7.2010 10:14

myslel jsem tim že mě rostou moc do vyšky do stropu skleniku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.168 (?), 5.7.2010 10:28

znám to sám moc dobře a poučil jsem se, rajče do skleníku dle mne nepatří, stejně dobře plodí bez problémů venku a zabírá uvnitř místo rostlinám, jež ho využijí lépe a venku by tak neplodily!

v tuhle chvíli ho nechte větvit odspodu a nahoře to ustřihněte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.21 (?), 5.7.2010 12:35

Moje zkušenost je stejná.Když chci mít ranná rajčata tak ve skleníku jen na tři květenství, zastřihnout a uprostřed leta vyhodit.Rajčata která vydrží a uzrají v říjnu jsou chuťově horší než z marketu.Nechytá se jich ale plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 5.7.2010 23:50

Nesouhlasím, u nás na Vysočině rajče určitě do skleníku patří, ve skleníku již sklízím a ta, co mám venku teprve začínají tvořit plody. Nevšimla jsem si, že by říjnová rajčata, která přirozeně dozrála, měla horší chu´t než letní. Samozřejmě, že zazelena sklizená a za oknem dozrálá již chuť nemají.   J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.108 (?), 6.7.2010 7:53

Ano, je to poloze a snažím se tu na to stále upozorňovat. Zvolil bych kombinaci dvou rad, nahoře zastřihnout a odspodu pustit nový výhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 5.7.2010 16:52

S tímto problémem jsem také v předchozích letech zápasil, a proto letos zkouším jedno nové opatření. Odstraňuji postupně dolní listy a plody, rostliny upevněné na provázku spouštím k zemi a zasypávám zeminou. Tím vzniknou nové kořeny a prostoru je dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 159.231 (?), 5.7.2010 21:03

nedovedu si to představit jak to dělaš to popouštění

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika