Rajčatový hokus pokus - průběh



host - 173.17 (?)
6.1.2018 0:21

Savo ředěné 1:3- cca 1,5 %; Do tohoto roztoku se vhodí semena a chvíli se tam nechají, potom se pořádně opláchnou. Pokusil jsem se určit nejvhodnější dobu, tak jsem je tam nechával 1,5 min, 3,0 min, 4,5 min a 6 min. Při maniulaci se mně kelímek se semeny převrhl a část semen vypadlo, takže se to tak trochu nepovedlo. Zatím vyklíčila jedna rostlina z toho 1,5 min a také jedna rostlina z těch vyklopených semen (nevím koli minut ošetřována). Uvidím jak to bude pokračovat dál, opakovat pokus se mně ale nechce.  Už z dřívějška vím, že cca 5 minut je moc, protože když jsem to použil na Stupické, tak ze dvaceti semen vyklíčily jen dvě nebo tři, přičemž v kontrolním vzorku neošetřených vyklíčilo devatenáct ze dvaceti. Těch 1,5 minuty jsem použil na semena Sarayev Otbor 1, abych je zbavil bakteriální tečkovitosti. Klíčivost byla v pořádku, jestli to pomohlo proti tečkovitost to teprve uvidím. Toto všechno není můj výmysl, ale mám to z Tomatoville.

                     Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 17.12.2017 17:45

Včera jsem vysel dva trpaslíky- Sleeping Lady a Dwarf Blazing Beauty. Jdou to odrůdy vyšlechtěné a stabilizované členy Tomatoville z USA, Kanady a Austrálie. Jsou zajímavé tím, že jsou to tyčková rajčata, jen vzdálenost mezi listy a také květenstvími je poloviční, nevyštipují se a zůstávají nízké. Není třeba je vyvazovat, stačí kolík cca 1 m a jedno nebo dvě přivázání. Jejich vhodnost pro pěstování v nádobách v našich podmínkách v současné době testuje paní Eva- taky takový hokus-pokus. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 20.12.2017 8:37

Dnes jsem zjistil, že semena jednoho trpaslíka vůbec neklíčí (Dwarf Blazing Beauty- z osmi semen nula) a tak tam budu muset přihodit další semena. Snad něco vyklíčí, nerad bych tuto odrůdu ztratil. Sleeping Lady vyklíčila perfektně, dnes semena zasypu a dám kelímek na parapet.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 20.12.2017 8:47

Vladimíre, to máš semená zo svojeho vlaňajšieho pestovania, alebo ešte tie pôvodné? Možno ešte vyklíčia, niektoré druhy klíčia trocha oneskorene.

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 26.12.2017 9:04

Tak s tím klíčením Dwarf Blazing Beauty se to nijak nepohlo. Přidal jsem 19.12. ještě 8 semen a nic. Díval jjsem se na ta nabobtnalá semena a zdá se mně, že mají stále tvrdé osemení, které zabraňuje tomu aby klíček vylezl. Tak jsem se rozhodl, že všechna zbylá semena vykoupu v SAVU a uvidím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 5.1.2018 17:47

Tak jsem ta neklíčivá semena ošetřil SAVEM a dnes po devíti dnech mám první rostlinku. S klíčením rajčat obvykle problémy nemám (snad jen u některých zůstávají na děložních lístcích helmy), ale tento hokus pokus se mně může hodit při klíčení starších semen paprik, kdy ty problémy mohou být. 

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 5.1.2018 20:31

Vladimíre, ale bylo naředěné, ne? Trochu si nedovedu představit, že bys ho použil koncentrované.

Helmičky jsou u mých Bonset většinová záležitost. Naštěstí se s tím umějí vyrovnat.

No, moje klíčivé skóre se taky zvedá. Předposlední várka - povrch - 5/6 a buničina ve vodě vypadá (pokud se to nějak nezvrtne) na stejné skóre, a to jsem vysel jen ty "pochybné" Vitadory.

Papriky jsou u mne zatím odložené.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 5.1.2018 23:17

Vladimíre a ako koncetrované bolo savo, príp. ako si postupovak pri tom ošetrení? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 6.1.2018 0:21

Savo ředěné 1:3- cca 1,5 %; Do tohoto roztoku se vhodí semena a chvíli se tam nechají, potom se pořádně opláchnou. Pokusil jsem se určit nejvhodnější dobu, tak jsem je tam nechával 1,5 min, 3,0 min, 4,5 min a 6 min. Při maniulaci se mně kelímek se semeny převrhl a část semen vypadlo, takže se to tak trochu nepovedlo. Zatím vyklíčila jedna rostlina z toho 1,5 min a také jedna rostlina z těch vyklopených semen (nevím koli minut ošetřována). Uvidím jak to bude pokračovat dál, opakovat pokus se mně ale nechce.  Už z dřívějška vím, že cca 5 minut je moc, protože když jsem to použil na Stupické, tak ze dvaceti semen vyklíčily jen dvě nebo tři, přičemž v kontrolním vzorku neošetřených vyklíčilo devatenáct ze dvaceti. Těch 1,5 minuty jsem použil na semena Sarayev Otbor 1, abych je zbavil bakteriální tečkovitosti. Klíčivost byla v pořádku, jestli to pomohlo proti tečkovitost to teprve uvidím. Toto všechno není můj výmysl, ale mám to z Tomatoville.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.138 (?), 19.12.2017 19:36

17.12.17 Provedl jsem "pitvu" nevzrostlých semínek. Vitadory nejevily známky klíčení a při bližším ohledání jsem zjistil, že všechna semena v sáčku jsou nějak podivně tmavá - pravděpodobně vzatá z nevhodného plodu. Druhá Startka naklíčila, ale zastavila se ve vývoji. Přendal jsem ji do jiného kelímku a vyšší teploty a ona roste, i když se mi zdá slabší než ta první. Nejpravděpodobnější příčina je nedostatečná teplota.

Vysel jsem 16 nových semínek odrůd Start, Vitador (vybral jsem ta nejlepší) a Bonset. Do méně než 1 cm hloubky a vyhřátého substrátu Agro a Forestina a také do směsí substrátů a krtince. Zatím se neděje nic.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 19.12.2017 23:10

Prosím následně o vyhodnocení úspěšnosti substrátu Agro versus Forestina. S výrobky od Agra máme velmi špatné zkušenosti.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika