Rajčatový hokus pokus - průběh



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?)
17.12.2017 17:45

Včera jsem vysel dva trpaslíky- Sleeping Lady a Dwarf Blazing Beauty. Jdou to odrůdy vyšlechtěné a stabilizované členy Tomatoville z USA, Kanady a Austrálie. Jsou zajímavé tím, že jsou to tyčková rajčata, jen vzdálenost mezi listy a také květenstvími je poloviční, nevyštipují se a zůstávají nízké. Není třeba je vyvazovat, stačí kolík cca 1 m a jedno nebo dvě přivázání. Jejich vhodnost pro pěstování v nádobách v našich podmínkách v současné době testuje paní Eva- taky takový hokus-pokus. smiley

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 17.12.2017 17:45

Včera jsem vysel dva trpaslíky- Sleeping Lady a Dwarf Blazing Beauty. Jdou to odrůdy vyšlechtěné a stabilizované členy Tomatoville z USA, Kanady a Austrálie. Jsou zajímavé tím, že jsou to tyčková rajčata, jen vzdálenost mezi listy a také květenstvími je poloviční, nevyštipují se a zůstávají nízké. Není třeba je vyvazovat, stačí kolík cca 1 m a jedno nebo dvě přivázání. Jejich vhodnost pro pěstování v nádobách v našich podmínkách v současné době testuje paní Eva- taky takový hokus-pokus. smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 20.12.2017 8:37

Dnes jsem zjistil, že semena jednoho trpaslíka vůbec neklíčí (Dwarf Blazing Beauty- z osmi semen nula) a tak tam budu muset přihodit další semena. Snad něco vyklíčí, nerad bych tuto odrůdu ztratil. Sleeping Lady vyklíčila perfektně, dnes semena zasypu a dám kelímek na parapet.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 20.12.2017 8:47

Vladimíre, to máš semená zo svojeho vlaňajšieho pestovania, alebo ešte tie pôvodné? Možno ešte vyklíčia, niektoré druhy klíčia trocha oneskorene.

   Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 26.12.2017 9:04

Tak s tím klíčením Dwarf Blazing Beauty se to nijak nepohlo. Přidal jsem 19.12. ještě 8 semen a nic. Díval jjsem se na ta nabobtnalá semena a zdá se mně, že mají stále tvrdé osemení, které zabraňuje tomu aby klíček vylezl. Tak jsem se rozhodl, že všechna zbylá semena vykoupu v SAVU a uvidím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 5.1.2018 17:47

Tak jsem ta neklíčivá semena ošetřil SAVEM a dnes po devíti dnech mám první rostlinku. S klíčením rajčat obvykle problémy nemám (snad jen u některých zůstávají na děložních lístcích helmy), ale tento hokus pokus se mně může hodit při klíčení starších semen paprik, kdy ty problémy mohou být. 

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 5.1.2018 20:31

Vladimíre, ale bylo naředěné, ne? Trochu si nedovedu představit, že bys ho použil koncentrované.

Helmičky jsou u mých Bonset většinová záležitost. Naštěstí se s tím umějí vyrovnat.

No, moje klíčivé skóre se taky zvedá. Předposlední várka - povrch - 5/6 a buničina ve vodě vypadá (pokud se to nějak nezvrtne) na stejné skóre, a to jsem vysel jen ty "pochybné" Vitadory.

Papriky jsou u mne zatím odložené.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 247.166 (?), 5.1.2018 23:17

Vladimíre a ako koncetrované bolo savo, príp. ako si postupovak pri tom ošetrení? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 6.1.2018 0:21

Savo ředěné 1:3- cca 1,5 %; Do tohoto roztoku se vhodí semena a chvíli se tam nechají, potom se pořádně opláchnou. Pokusil jsem se určit nejvhodnější dobu, tak jsem je tam nechával 1,5 min, 3,0 min, 4,5 min a 6 min. Při maniulaci se mně kelímek se semeny převrhl a část semen vypadlo, takže se to tak trochu nepovedlo. Zatím vyklíčila jedna rostlina z toho 1,5 min a také jedna rostlina z těch vyklopených semen (nevím koli minut ošetřována). Uvidím jak to bude pokračovat dál, opakovat pokus se mně ale nechce.  Už z dřívějška vím, že cca 5 minut je moc, protože když jsem to použil na Stupické, tak ze dvaceti semen vyklíčily jen dvě nebo tři, přičemž v kontrolním vzorku neošetřených vyklíčilo devatenáct ze dvaceti. Těch 1,5 minuty jsem použil na semena Sarayev Otbor 1, abych je zbavil bakteriální tečkovitosti. Klíčivost byla v pořádku, jestli to pomohlo proti tečkovitost to teprve uvidím. Toto všechno není můj výmysl, ale mám to z Tomatoville.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.138 (?), 19.12.2017 19:36

17.12.17 Provedl jsem "pitvu" nevzrostlých semínek. Vitadory nejevily známky klíčení a při bližším ohledání jsem zjistil, že všechna semena v sáčku jsou nějak podivně tmavá - pravděpodobně vzatá z nevhodného plodu. Druhá Startka naklíčila, ale zastavila se ve vývoji. Přendal jsem ji do jiného kelímku a vyšší teploty a ona roste, i když se mi zdá slabší než ta první. Nejpravděpodobnější příčina je nedostatečná teplota.

Vysel jsem 16 nových semínek odrůd Start, Vitador (vybral jsem ta nejlepší) a Bonset. Do méně než 1 cm hloubky a vyhřátého substrátu Agro a Forestina a také do směsí substrátů a krtince. Zatím se neděje nic.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 19.12.2017 23:10

Prosím následně o vyhodnocení úspěšnosti substrátu Agro versus Forestina. S výrobky od Agra máme velmi špatné zkušenosti.

JZ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika