Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

taky mám dobrou zkušenost s Vilmou, je sladší než převislý Tumbling Tom nebo Bajaja (v těchto moc nevidím rozdíl, možná jde jen o jiný obchodní název i fotka na balíčku je stejná jen zrcadlově otočená) a do menších prostor je vilma lepší -  kompaktnější. Nemám zahrádku, jen dvorek, rajčata pěstuju kde se dá, ty keříčkové ve starých okapech přimontovaných na zdi. Vilma je náchylnější na přelití, plody pak praskají a jsou vodové, vyhovuje spíš chráněný prostor (jako všem rajčatům) Tumbling Tom má trochu tvrdší slupku, takže plodům přelití až tak nevadí, zato jak je převislý, tak při plné zátěži a vlhku se kmen často roztrhne - roztřepí, takže se musí svazovat k sobě, aby se některá část úplně neutrhla, což u Vilmy nehrozí. U mého manžela i dětí vyhrává Vilma i chuťově (ale já tím že opravdu jsem pěstitel bez zahrádky, pěstuju vždy jen tak 5-6 druhů rajčat). K dlouhodobějšímu uskladnění je lepší ten Tumbling Tom, žlutý, červený  (v balíčku jsme měli i vzrůstem totožnou rostlinku ale plod byl červenožlutě žíhaný) Tumbling Tom osbíraný zelený před prvními mrazíky pomalu dozrával do konce listopadu v papírové krabici bez problémů, Vilma se scvrkla a nedozrávala. Osbírala jsem vloni neuvěřitelné množství, byl skvělý rok, už jsme to nestíhali jíst na sušení se nehodí, takže jsem vařila kečupy.  Fotky si můžete prohlédnout na instagramu pod účtem sita_garden.    Jana Siťa Slováčková

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika