Rajčatový hokus pokus - průběh



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
10.2.2018 0:19

9.2.18 Dosypal jsem anebo přesadil „mrňouse“ (růstový substrát Forestina) – už 7.2.18: 4 Vitadory (výsev 30.12.), 5 Crimson Crush a 1 Mountain Magic (7.1.). Druhý vyklíčený MM je daleko pozadu: viditelně nemá tolik životní síly. Proč, to nevím. I vzešel mnohem později – nejspíš je na odpis. Jsou pod čm světlem, momentálně mezi 12 až 17 cm vysoké se 4 až 5 pravými listy. Některé listy začínají šednout a vadnout, takže přihnojím vápníkem a dusíkem – u mých „velikánů“ se viditelně vadnutí až odumírání listů přinejmenším hodně zpomalilo po takovémto přihnojení (modrým Kristalonem v zálivce) a růst zintenzivněl, spíš ale silní než vyčuhují.

Milan HP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 173.17 (?), 19.1.2018 20:49

Nevím, to si budeš muset rozhodnout sám. Možná ti poradí někdo jiný.

                           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 19.1.2018 22:03

Vladimíre, vím, že o takovýchle šílenostech nemůže nikdo nic vědět s jistotou. Chci si jen zkontrolovat, zda nemyslím šejdrem. Takže mi prosím řekni jen svůj názor, co si logicky myslíš, že je lepší. Z hlediska opylení, přenosu genů (jsou to všechno F1). Když se shodnem, udělám to tak. Když se neshodnem, budu víc přemýšlet. Díky. Vlastně už se stalo: geneticky bude lepší, když budou jedné odrůdy.

Milan

P.S. Ostatní mne prohlásí za šílence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 20.1.2018 6:10

Z hlediska genetiky je to úplně jedno. Na plody to žádný vliv nebude mít a semena budou stejně k ničemu.

                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 20.1.2018 10:24

Pravdu díš, Vladimíre. Trochu se mi to rozleželo v hlavě. Asi od toho upustím už z praktického hlediska špatné manipulovatelnosti a nedostatku prostoru. Viditelně některé mé nápady nejsou geniální, spíš naopak.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 18.1.2018 10:49

Přesně jak píšete - kdysi už jsem to sem napsal a byl jsem velkou většinou vypískán, tak jsem to nepsal ted znovu: za starými okny se mojí sadbě daří mnohem lépe než za plastovými.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 20.1.2018 22:55

Pepé, myslet se vyplatí. Ten druhý krok, když myslíte, je ověřit si. Což já dělám. A v té větě, kterou citujete, jsem to použil, protože jsem pokorný začátečník. (Ale lepší se to - tedy to začátečnictví.)

Sazenice loňského, jak vy říkáte, rekordního, já to nazývám katastrofou - i když ne úplnou, výnosu jsem dostal už vypěstované od jiného zahradnického nadšence. Jenže šetřila, tak koupila semínka v supermarketu, nepamatuje si kde, sáček snad dohledá, ale to nic nemění na věci, že v sáčku označeném Start S F1 bylo něco úplně jiného. Ten "výnos" mi našeptává, že to bylo Tornádo. Ale ověřit to nejde, nemám ani fotky. Ale byla docela chutná, tak proč nad tím brečet. "Pobrečel" jsem si, když jsem přijel z dovolené a místo zelených rostlin jsem našel rajčata většinou hnědá plísní. Jediné z nich nebylo ušetřeno. To mi hnulo žlučí a teď dělám, co dělám, prostě jen proto, že nechci, aby se to opakovalo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 10.2.2018 0:19

9.2.18 Dosypal jsem anebo přesadil „mrňouse“ (růstový substrát Forestina) – už 7.2.18: 4 Vitadory (výsev 30.12.), 5 Crimson Crush a 1 Mountain Magic (7.1.). Druhý vyklíčený MM je daleko pozadu: viditelně nemá tolik životní síly. Proč, to nevím. I vzešel mnohem později – nejspíš je na odpis. Jsou pod čm světlem, momentálně mezi 12 až 17 cm vysoké se 4 až 5 pravými listy. Některé listy začínají šednout a vadnout, takže přihnojím vápníkem a dusíkem – u mých „velikánů“ se viditelně vadnutí až odumírání listů přinejmenším hodně zpomalilo po takovémto přihnojení (modrým Kristalonem v zálivce) a růst zintenzivněl, spíš ale silní než vyčuhují.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 19.1.2018 21:48

19.1.18 Provedl jsem další měření. Tentokrát jen bez přisvětlení (tam by byly hodnoty přibližně stejné), ale zato s odražečem i bez. Den byl jen polojasný (, bez napadaného sněhu. Stále čekám na slunečný den. Výsledky:
Západní okno: 12.00 s odražečem vlevo 1900lx, uprostřed 1900lx, vpravo 1500; bez odražeče 1200, 1350, 700lx.
Východní okno: 12.10 s odražečem vlevo 800, uprostřed 900, vpravo 600; bez odražeče 550, 800, 500lx. Vše v úrovni vrcholů rostlin. Větší rozdíly v levé části u obou oken jsou pravděpodobně způsobeny stínem dělící části oken.
Z měření opět vychází, že odražeče jsou velmi účinné. S nižší intenzitou dodaného světla ale jejich účinnosti logicky ubývá – viz měření východního okna.
Vysel jsem dalších 7 semínek Stupického raného polního a 7 semínek keříčkové balkonové Vilmy. Až vzejdou, půjdou na východní okno s horším denním osvětlením a nižší teplotou. Chci zjistit, zda je u mne umělé přisvětlování opravdu nutné pro vypěstování sazenic. Světelné podmínky jsou poněkud jiné, než byly v prosinci, ale ne natolik. Budu moci udělat jasný závěr: u mne je/není přisvětlování nutné. Že je hodně prospěšné, o tom nemám nejmenších pochyb.
Máte někdo s tou Vilmou zkušenosti? Jaká je hlavně chuťově? Vybral jsem ji jen náhodně.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.41 (?), 20.1.2018 8:39

Milane, som rada, že meriate tie luxy, už asi 5 rokov používam pri predpestovaní odrazovky s hlinníkovou fóliou a vlastne sa potvrdilo, že zvýši asi o 30% svetelnosť na okne, ja som to vtedy niekde počula (asi v receprári) a odvtedy ich s úspechom pouívam.  O Vilme už v tomto vlákne jedna pani písala. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 20.1.2018 13:44

Evi, a já jsem rád, že jsem založil vlákno "poraďte", kde jste mi to poradila. Je to opravdu až překvapivě účinné.

Ale nemluvila ta paní o Vilmě na Rajčata 2018? Musím se mrknout, ale ono na tom už stejně teď moc nesejde, už jsem ji vysel a tak počkám na úrodu. Možná už je manželka loni měla, ale neschovala si sáčky. Anebo zapomněla kam.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika