Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

19.1.18 Provedl jsem další měření. Tentokrát jen bez přisvětlení (tam by byly hodnoty přibližně stejné), ale zato s odražečem i bez. Den byl jen polojasný (, bez napadaného sněhu. Stále čekám na slunečný den. Výsledky:
Západní okno: 12.00 s odražečem vlevo 1900lx, uprostřed 1900lx, vpravo 1500; bez odražeče 1200, 1350, 700lx.
Východní okno: 12.10 s odražečem vlevo 800, uprostřed 900, vpravo 600; bez odražeče 550, 800, 500lx. Vše v úrovni vrcholů rostlin. Větší rozdíly v levé části u obou oken jsou pravděpodobně způsobeny stínem dělící části oken.
Z měření opět vychází, že odražeče jsou velmi účinné. S nižší intenzitou dodaného světla ale jejich účinnosti logicky ubývá – viz měření východního okna.
Vysel jsem dalších 7 semínek Stupického raného polního a 7 semínek keříčkové balkonové Vilmy. Až vzejdou, půjdou na východní okno s horším denním osvětlením a nižší teplotou. Chci zjistit, zda je u mne umělé přisvětlování opravdu nutné pro vypěstování sazenic. Světelné podmínky jsou poněkud jiné, než byly v prosinci, ale ne natolik. Budu moci udělat jasný závěr: u mne je/není přisvětlování nutné. Že je hodně prospěšné, o tom nemám nejmenších pochyb.
Máte někdo s tou Vilmou zkušenosti? Jaká je hlavně chuťově? Vybral jsem ji jen náhodně.

Milan HP

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika