Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II



   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?) 
14.12.2020 23:16

Francovka má 60%. Vodka by asi stačila, ale je v ní zbytkový cukr a lepí. Ale nezkoušel jsem vodku. Těch 40% by asi stačilo. Jenže pro vodku mám lepší využití.wink Papriky i rajčata tu Alpu bez jakýchkoliv problémů přežily. To, že to moc nepomohlo proti plísni už je jiná věc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 14.12.2020 23:30

Vladimíre, když už tam máš ten solární panel, můžeš dodat tomu pařeništi i teplo, když bude potřeba. Jen to žeň přes baterii, nebo i víc baterií (myslím, že stačí autobaterie, ale tím si nejsem jist) a pak můžeš zapojit nějaký přímotop přes termostat. Když bude horko, zapne se ventilátor, když zima, topení. Jasně, ta baterie má jen určitou kapacitu, ale ty nebudeš potřebovat žádné supervýkony. Teda pokud nepřijdou fest mrazy. Co říkáš, je to možný? No, něco by to asi stálo, to je fakt.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.193 (?), 15.12.2020 5:11

Tak to není možné. Ten můj solární panel dá jen 5W při 5V. To je přesně to co potřebuje ten ventilátor. Když zasvitne slunce tak se roztočí a jede. Kdybych ten solární panel chtěl využívat jinak, tak mně dá za hodinu 5 Wh a to je prd. S tím bych ani neohřál trochu vody.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 15.12.2020 10:25

Děkuju, pořídím tedy Francovku, ty molice byly fakt mor crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 15.12.2020 11:30

Aha. Tak nic, beru zpět.sad

A já zas přišel na to, že ta odrazová roleta na okně taky není moc dobrý nápad, protože by se musela zatahovat a vytahovat a hrozilo by poškození rostlin, zvlášť až budou třeba 50 cm vysoké. Tak jsem to opustil.

Co Tvoje rajčátka? Jak si vedou?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 15.12.2020 11:39

Elen, přes má ujištění udělej ještě testovací vzorek. Nejdřív jen jednu rostlinu a pak den dva počkat. Jistota je jistota. Jinak já nedám na francovku dopustit a teď ji používám jako dezinfekci na covida. Na rozdíl od těch prodávaných dezinfekcí není nasmraděná.laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.193 (?), 15.12.2020 12:50

To musíš vědět ty jakou situaci v tom okně máš.

Rajčátka rostou pomalu stejně jako každý rok, mají jen slabých osm hodin denního světla. Betalux jsem vysel před šesti dny, tak mně teprve leze ze země.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 15.12.2020 21:32

Takže jim zatím nesvítíš? Loni jsem je touhle dobou šoupnul na chodbu, teplota 13 - 15°C, východní okno, bez přisvětlování. Zpomalil jsem je tak o 2 - 3 týdny, ale vyrostly z nich silné sazenice a i uvnitř potom měly slušné plody. Jen se mi zdá, že letos je tady ještě horší počasí a světelné podmínky.sad

Ta roleta nebyl dobrý nápad. Přiznávám bez studu, že některé mé nápady jsou, no jak to říct slušně?, uspěchané a nechytré. Někdy na to přijdu sám, někdy potřebuju někoho z venčí, aby mi poukázal na nedostatky.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.193 (?), 15.12.2020 22:37

Nemám důvod přisvěcovat. Já potřebuji nevytažené sazenice ve druhé polovině března. Nechci to nějak urychlovat, přisvítím až někdy po vánocích, jde mně hlavně o to abych potom měl sazenice s květy. Tento týden počítám s tím, ze dám do pořádku ten box (alobaly, výztuhy a také měření teploty a osvětlení). Jakmile ho dodělám, tak ho budu muset dočasně strčit na lodžii, aby nezavazel a nedráždil manželku.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 16.12.2020 23:11

Dobrá zpráva: podařilo se mi konečně proniknout na diskuzi na Tomatoville. Tak jsem se hned zeptal na Galahada a Defiant (vlákno Gems and Duds). Dal jsem to tam předtím do vyhledavače, ale ty informace byly velice kusé: Galahad by zmíněn mezi "GEMS". A Defiant taky jen jednou, ale v jiné souvislosti. A ten pozdrav Tobě se tam taky objevil.smiley

EN Champion tam byl dost diskutován. Ty's ho asi pěstoval. Co je to zač?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika