Rajčatový hokus pokus - nová sezóna II



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?) 
29.11.2020 19:16

Vladimíre, 30 - 40 cm od vrcholků rostlin, pokud se jedná o denní bílé světlo. U modročervených LED růstovek zachovávám víc - tak 60 až 70. Důležitá věc je, že hlavní umělé světlo by na rostliny mělo dopada zezadu a seshora, úhel tak 45 - 50°. Když jsem jim svítil přímo seshora, vytahovaly se. Světlo skrz okno dopadá také v úhlu.

Ano, já vím, že je to na papriky málo. Proto asi mám každoročně nízkou klíčivost. Jenže ber na dlani chlup, když tam není. Jsou u topení v koupelně, které se nevypíná (ostatní topení ano) a přiklopené. Možná je tam o trochu víc, když zavíráme dveře.smiley Ono nakonec vždycky něco vyroste a to mi stačí, protože mám často velké oči. Kdyby to vyšlo všechno, měl bych problémy s prostorem. Pálivé dělám tak, že ob rok dostanu 2 - 3 sazenice chilli a jejich úroda mi stačí na 2 roky. Mám rád ostřejší jídlo, ale přiměřeně.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 61.94 (?), 29.11.2020 21:39

Ale to není o tom, že by ta teplota měla být trvale. Ani v přírodě to tak nefunguje.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 29.11.2020 22:06

Ano, to je pravda. Však se taky snažím rajčatům na noc vyvětrat a protože trávíme noci spolu, tak spím v 13 - 15°C.smiley

Loni jsem měl papriky přímo na topení, tedy na izolační dřevěné desce. Stejně jsem to výš nevytáhl. Možná, kdybych je dal do nějaké tepelně vodivé nádoby, ale tu mi manželka nepůjčí. Prostě teplejší místo v bytě nemám - my jsme šetřivá/ekologická rodina.wink A tahle várka je jen pokusný balónek. Takže číhám, jak to dopadne, abych to aplikoval pak na sazenice do zahrady. Už jsem začal přijímat sázky na výsledek. Můj tip je 8 ze 12. Vsadíš taky? Když uhodneš, dostaneš spray jako odměnu. Víš, já to zase až tak vážně neberu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.158 (?), 30.11.2020 12:41

Také to neberu tak vážně, když mám dost semen. Ale když dostanu odněkud pět semen odrůdy, kterou opravdu chci, tak mně to jedno není. Jinak nekdůležitější je kvalita semena, jeho klíčivost. Teplota je druhořadá věc, při jiných než optimálních teplotách se prodlužuje doba klíčení a pokud semeno nezplesniví a je klíčivé, tak vyklíčí všechno, ale později. Takže netipuji. Ale stejně mně zajímá jak chceš ten spray získat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 30.11.2020 22:54

Je to na dobré cestě. Můj nejlepší kámoš má kámoše na Floridě. Dneska jsme to domluvili. Takže když to vyjde, můžeme objednávat kdekoliv v USA. A protože jsem učil na Celním ředitelství, zjistím, jak je to s těmi předpisy přesně prakticky, abychom byli v rámci těch regulací. Zatím je čas.

Milan

Kde jsi našel ten spray, abych ho mohl přesně instruovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.0 (?), 1.12.2020 15:20

Ten spray je jistě dobrý, ale já ho asi letos nebudu chtít. Mám sice nějaké problémy s opylením květů v pařeništi, ale mám připraveno automatické větrání, ventilátor na solární panel a také zateplení druhým sklem (polykarbonátem). Chci nejprve pokračovat tímto směrem a teprve pokud to nepůjde, tak bych v další sezóně odzkoušel ten spray. Když použiji všehno možné, nebudu mít možnost posoudit, co bylo příčinou případného úspěchu. Mám ještě možnost v případě nutnosti stavit se na zahradu i dvakrát denně zateplit na noc pařeniště (ne pravidelně, ale jen dva dny po sobě jedenkrát v týdnu, aby teplota v noci neklesla pod těch žádaných 11 °C).

           Vladimír

PS.: Už to, že budu kvůli kvetení nějaké čtyři hodiny denně od začátku ledna přisvěcovat sazenice je něco s čím jsem původně nepočítal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 8.12.2020 20:35

8.12.20 2 papriky vystrkují kořínek, jinak nic. Po 11 dnech. Ale jsem trpělivý.
Přikládám aktuální stav rajčatových batolat. Prodloužil jsem dobu přisvětlování na 14 hodin. Jinak žádné změny.

Milan HP

Celkový pohled
Celkový pohled
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 8.12.2020 20:53

No, to není vůbec špatný. Mají se hošánci k světu. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 12.12.2020 8:58

12.12.20 Ačkoliv zalévám pouze zespodu, objevila se mi na povrchu směsi šedá plíseň. Odebral jsem tedy vrchní vrstvu a dosypal čerstvou směsí. Moje rajčata asi žijí v luxusu: ačkoliv jsou teprve 10 cm vysoká, mají už miniaturní zálistky, a to i ta tyčková. Mají v průměru 5 pravých listů a děložní lístky jsou stále perfektně živé a zelené. Opravdu velký rozdíl oproti rokům 18 a 19.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.7 (?), 13.12.2020 11:54

na zalistkoch mountain magic sa objavila molica, postrek mospilanom nezabera?skusam este reldan 22 inak asi to vyhodim aby som nezamoril izbove rastliny, neviem asi som to doniesol so zalistkom ci zo substratu?poradite nieco?dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika