Rajčata - žluté skvrny na listech



host - 248.95 (?)
12.6.2014 23:53

Ještě rada - zalévejte konví, ale bez kropičky a přímo ke kořenům. Jinak budete mít plíseň zbytečně brzy.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 155.39 (?), 12.6.2014 14:59, zobrazeno: 21743x

Dobrý den,

prosím o radu. Hledala jsem v diskuzích podobné dotazy, ale dle fotek jsem nenašla nic podobného tomu co trápí mě. Na rajčatech se mi objevily tyto žluté skvrny (viz fotky) a listy po té začnou usychat. Teď jsem objevila, že mám na nich navíc mšice, ale to s těmito skvrnami na listech snad nesouvisí, že? Jen doufám, že to není plíseň:(Letos pěstuji rajčata poprvé. Můžete mi prosím poradit o co se jedná a popř. co s tím? Předem děkuji zta váš čas.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jana H - (9) - 155.39 (?), 12.6.2014 15:04

Úplně jsem v tom rozrušení zapomněla na přihlášení, tak se přihlašuji alespoň dodatečně. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.95 (?), 12.6.2014 15:12

Řekla bych popálení sluníčkem. Nezaléváte je doufám na list?    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jana H - (9) - 155.39 (?), 12.6.2014 15:21

Dobrý den Lído, moc vám děkuji za rychlou reakci. Sedím tady jak na trní:) No zalévám je velkou konví s kropicí, takže občas se mi zalít list podaří... Ale zalévám je až večer, když už nesvítí sluníčko a nebo jen málo a z boku... Je fakt, že včera navečer pršelo, ale nejsem si jistá zda pak ještě sluníčko vylezlo.. Teď jsem se tam ještě byla podívat a je fakt, že takto zažloutlé listy jsou spíše níže na rostlině... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 12.6.2014 15:35

Není to tak jednoznačné.Podle doložených fotek nejde nic poznat.Hrozí záměna s něčím jiným.Pro lepší identifikaci to chce více detailních obrázků,a popis průběhu příznaků.Souhlasím ale, že se rajčata mají zalévat přímo ke kořenové zoně v době, kdy nehrozí přímé sluneční světlo, které zvláště ve skleníku dokáže ovlhčené rostliny popálit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jana H - (9) - 155.39 (?), 12.6.2014 16:26

Dobrý den, děkuji za příspěvek... Popravdě, letos pěstuji poprvé, tak v tom trochu plavu. Sadbu jsem dostala od babičky a půlku jsem si koupila. je fakt, že tyto skvrny jsou více na rostlinkách které mám od babičky a jsou před rostlinkami vystrčené více "ven" na jih. Rajčata jsou venku, vedle skleníku na jižní straně. Sadbu jsem dostala cca před měsícem, byla venku, pak jsem ji dala do skleníku, ale ten byl ještě nedodělaný, takže profukoval a potom jsme je vysadili ven. A teprve po té jsem si všimla že nějak začínají žloutnout a schnout... Babička mi říkala, že plíseň by to být neměla, že by byla i na stonku, tak snad je to tak... 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jana H - (9) - 155.39 (?), 12.6.2014 16:27

Nevím jak vložit více obrázků najednou...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4503) - 155.121 (?), 12.6.2014 16:30

To je od slunce. Sazenice, zvláště ty na první fotce, jsou vysazeny neotužené. Zalévat, pohnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jana H - (9) - 155.39 (?), 12.6.2014 17:46

Tak to mi spadl kámen ze srdce:) Moc vám děkuji za info. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.95 (?), 12.6.2014 23:53

Ještě rada - zalévejte konví, ale bez kropičky a přímo ke kořenům. Jinak budete mít plíseň zbytečně brzy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika