Rajčata San Marzano, papriková, banánová



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?) 
23.2.2012 12:58

Mám dotaz, zda jste někdo již vyséval rajče San Marzano.Já jsem vysel ze sáčku se zaručenou dobou lůíčivosti 12/2013 koupeného letos a ze šestnácti semen jich víc jak polovina vylezla se semínkem nahoře úplně bez děložních lístků. Že by se někdy děložní lístky vyklubaly ze semene. tak to ani náhodou.Pěstuji San Marzano (také Scatolone) už čtvrtým rokem, rostlinky měly vždy malou vitalitu a v počáteční fázi rostly velmi pomalu, ale toto jsem ještě nezažil. Máte někdo jiné zkušenosti?Pro mne jsou rajčata z okruhu San Marzano nenahraditelná.

                              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.2.2012 22:17

Asi před 14 dny jsem vysela pět semen San Marzano a pět semen Corzaro do jednoho kelímku na opačné strany. Po deseti dnech nelezlo ještě nic. Kelímek jsem měla těsně u okna a v těch mrazech tam asi nebyla dostatečná teplota na klíčení, dala jsem je na topení, Corzaro vylezlo během dou dnů, všechny rostliny mají normální děložní lístky. San Marzano za další tři dny nikde, proto jsem dnes hrabala v kelímku párátkem a světe div se, semínka se budí a vystrkují klíčky. Expirace byla 12/2012, koupeno loni, loni klíčilo. 

Z toho činím závěr: San Marzáno je velmi pomalá, málo životaschopná odrůda, výborná však do špaget. Možná Corzáro F1 bude lepší. Semínka klíčí lépe a na sáčku je psáno polopozdní odrůda, na SM je psáno pozdní.  Zkuste Corzáro.      Zdraví Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.2.2012 22:27

S. MARZANO GIGANTE 3
Tyčková nehybridní odrůda typu „SAN MARZANO“, která nahrazuje odrůdu CORSARO F1, jehož osivo není bohužel z důvodu špatné sklizně pro zbytek letošní sezóny k dispozici.

Tolik ze stránek SEMO, já mám jejich CORSARO koupeno, stejně tak i SM od SEVY, uvidíme, ještě jsem je nevyséval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?), 6.3.2012 10:16

Opravdu nehybridní rajče s cenou vyšší než všechna hybridní rajčata (dražší bylo jen Corzaro a Pollicino). Asi bude dobré si koupit jedno balení a do budoucna si pěstovat semena vlastní. Já už si chystám sáčky na lokální izolaci květů před náhodným opylením jinými druhy.

     Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3247) - 5.149 (?), 23.2.2012 22:38

Odpoledne jsem se ještě díval na své výsevy. Měl jsem tam také výsevy čtyř odrůd rajčat (z každé odrůdy dvě semena), která jsem podrobil předseťové přípravě (namáčení a potom mražení)- všechna perfektně vyklíčila i ta dvě San Marzano mají už pěkně rozložené děložní lístky. Tak jsem dnes namočil 8 semen s exp.12/2012 a 8 semen s exp.12/2013. a udělám s nimi stejnou přdosevní přípravu. 28.2, budou připraveny k vysetí, zároveň vyseju normálně stejný počet dalších semen jako kontrolu. Uvidím, jestli bude rozdíl.Jinak Corzaro mám také a dobře vyjklíčílo, ale San Marzano Lampadina také nic moc. Ale to jsem dělal jen výsevy na zkoušku, chci zkusit studené pařeniště- výsadbu okolo 15.4.2012- skleník nemám.S výsevem pro venek počítám toho 28.2. jako každý rok. Vysazuji mezi 1.5. až 9.5. dle předpovědi počasí.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika